Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXVI - 2018-09-30
Data dodania: 2018-09-29

-        Dziś Mszą św. o godz. 16.00, rozpoczynają kandydaci do I Komunii św. Po tej Mszy – zapraszamy rodziców tych dzieci, spotkanie w Centrum Formacji.

-        Rozpoczęcie formacji dla kandydatów do bierzmowania – w poniedziałek, 1.10., o godz. 17.00, w Centrum Formacji. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania – w czwartek, 4.10., o godz. 19.00. w Centrum Formacji.

-      W poniedziałek zaczyna się październik, miesiąc Różańca świętego.  Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.

-        Na koncert dobroczynny – wsparcie dla Izy Kawałko, która toczy bój o życie w wiedeńskiej klinice, zapraszamy, w imieniu organizatorów, do naszego kościoła, w piątek, 5.10., o godz. 19.00. Jest to podziękowanie za dotychczasową pomoc, a zarazem okazja do dalszego wsparcia Izy. W programie wystąpią Apostolskie Nutki, schola z parafii Miłosierdzia Bożego, parafii z Marcinkowic, chór parafii MB Pocieszenia oraz chór Cantus Olaviensis.

-        Próby Apostolskich Nutek, w Centrum Formacji, w środy o g. 17.00. Spotkania LSO – w piątki o g. 16.00.

-        Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące, z ofiar parafian – w piątek, 4.10., o godz. 7.00.

-        Spowiedź w I Piątek miesiąca – od godz. 17.00.

-        Nabożeństwo Wynagradzające, w I Sobotę miesiąca, po Mszy o godz. 9.00.

-        Odwiedziny chorych w domach, z comiesięczną posługą sakramentalną - w najbliższą sobotę. Uwaga, ks. Paweł odwiedza swoich chorych w drugą sobotę miesiąca.

-        Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-        Za tydzień I Niedziela października – zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00.

-        Za tydzień przynosimy produkty żywnościowe na potrzeby oławskiej jadłodajni Caritas.

-        Wizytacja kanoniczna w naszej parafii – 11 października br., z Mszą św. o godz. 18.00.

-        Na pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do Trzebnicy, do grobu św. Jadwigi, 13 października, zaprasza młodzież, ale nie tylko, ks. Piotr. Zapisy w biurze parafii.

-        Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej 29.03-5.04 2019 r. Szczegóły  na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kancelarii. Zapisy do końca października, ale proszę się szybko decydować, bo kończą się wolne miejsca.

-        VI Koncert Papieski - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, z okazji 100-lecia niepodległości Polski, odbędzie się w naszym kościele, w sobotę 20 października br. Wystąpi chór Oktoich, oraz chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, pod dyrekcją prof. Alana Urbanka. Zachęcamy do wsparcia finansowego tej inicjatywy – „100 zł na 100-lecie Niepodległości”. Datki można wpłacać w kancelarii, lub na konto parafii, z dopiskiem „Koncert Papieski”. Niech to będzie nasze wspólne dziękczynienie za niepodległą Polskę.

-        Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz naszego tygodnika „Głos Apostołów” – w tym numerze, m.in. – reportaż z męskiej wyprawy na Śnieżkę.

 

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.