Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Miedziela Zwykła XXIV - 2018-09-16
Data dodania: 2018-09-15

-         Przypominamy, że zapisy kandydatów do bierzmowania i I Komunii Św. potrwają do 21 września. Po tym terminie nie będzie możliwości, żeby się zapisać. Zapisy w kancelarii parafialnej - do bierzmowania u ks. Piotra w poniedziałki i środy, a do I Komunii-  u ks. Pawła w czwartki i piątki. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych przy zapisie uiszczają opłatę 150 zł. Jeśli dzieci mieszkają poza naszą parafią, należy posiadać pozwolenie na udzielenie sakramentu z parafii zamieszkania, jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii należy też dostarczyć metrykę chrztu św.

-         Zapraszamy dzieci na próby Apostolskich Nutek, w Centrum Formacji, w środy o g. 17.00. Spotkania LSO w tym roku szkolnym będą się odbywały w piątki o g. 16.00. Zapraszamy chłopców z 4 klas SP i starszych.

-         Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-         Dziękujemy zarządowi Rodzinnych Ogródków Działkowych im. B. Chrobrego w Oławie za ufundowanie jednego z najnowszych czerwonych ornatów. Z okazji obchodzonego w tym roku 40-lecica istnienia życzymy Państwu Bożego błogosławieństwa, wspaniałych plonów i wiele satysfakcji z uprawy ogródków.

-         Przed nami diecezjalne nocne czuwanie modlitewnena Jasnej Górze - 21/22. 09. Jeśli jeszcze ktoś chciałby się zapisać, prosimy o kontakt z parafią MB Pocieszenia, koordynującą nasz wspólny wyjazd.

-         Jeśli są jeszcze mężczyźni, którzy decydują się pójść na Śnieżkę, w najbliższą sobotę, w ramach kampanii „Prawdziwy mężczyzna odmawia Różaniec”, prosimy o zgłoszenie się dziś po każdej Mszy, bądź najpóźniej do wtorku, do biura  parafii.

-         Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Mediugorje, w Centrum Formacji, w środę 19.09., o godz. 19.00.

-         Wspólnota Żywego Różańca, zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia - 27.10. Koszt 80 zł, zapisy w kancelarii parafialnej do 15 października.

-         Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 29.03-5.04 2019 r. Szczegóły  na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kancelarii. Zapisy w biurze parafii do końca października.

-         Zapraszamy na VI Koncert Papieski - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert, z udziałem chóru prawosławnego Oktoich, oraz chóru Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, pod dyrekcją prof. Alana Urbanka, odbędzie się w naszym kościele, w sobotę, 20 października o godz. 19.00. Zachęcamy do wsparcia finansowego tej inicjatywy – „100 zł na 100-lecie Niepodległości”. Datki można wpłacać w kancelarii, lub na konto parafii, z dopiskiem „Koncert Papieski”. Niech to będzie nasze wspólne dziękczynienie za niepodległą Polskę.

-         Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-         Bóg zapłać za datki składane dziś na tacę, an cele remontowe w naszej parafii. W Tych dniach dokonaliśmy kompleksowej wymiany zamków w 57 drzwiach na terenie trzehc naszych obiektów. Wprowadzenie nowego systemu zamków, będzie jeszcze rozwijany, poprawi bezpieczeństwo budynków i ułatwi ich codzienną obsługę.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz naszego tygodnika „Głos Apostołów”.

 

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.