Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXIII - 2018-09-09
Data dodania: 2018-09-09
Niedziela Zwykła XXIII
09.09.2018 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 
 
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów pierwszoklasistom – dziś podczas Mszy o 11.30.
- W tym tygodniu przypada 2 piątek miesiąca – Adoracja nocna do godziny 24.00.
- W środę 12.09. o g. 18.00 Msza św. za działkowców.
- Dziś w naszej parafii odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Izy Kawałko, która walczy o każdy oddech i życie w Szpitalu AKH w Wiedniu. Dziękujemy za każdy choćby najmniejszy datek. Izę można wesprzeć także przekazując dobrowolną kwotę na konto Fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. Nr konta podany jest w Głosie Apostołów.
- Zapisy kandydatów do bierzmowania i I Komunii Św. potrwają do 21 września. Po tym terminie nie będzie możliwości, żeby się zapisać. Zapisy będą się odbywały w kancelarii parafialnej u ks. Piotra w poniedziałki i środy /bierzmowani/ i ks. Pawła w czwartki i piątki /dzieci pierwszokomunijne/. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych przy zapisie uiszczają opłatę 150 zł. Jeśli dzieci mieszkają poza naszą parafią, należy posiadać pozwolenie na udzielenie sakramentu z parafii zamieszkania, jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii należy też dostarczyć metrykę chrztu św.
- Zapraszamy dzieci na próbę Apostolskich Nutek w środy o g. 17.00. Spotkania LSO w tym roku szkolnym będą odbywały się w piątki o g. 16.00, zapraszamy chłopców z 4 klas SP i starszych do uczestnictwa w Służbie Ołtarza. Oaza ma swoje spotkania w piątki – Msza św. o g. 18.00, po niej spotkanie formacyjne.
- Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.
- Diecezjalne nocne Czuwanie na Jasnej Górze w tym roku odbędzie się w dn. 21/22. 09. Zapisy w kancelarii parafialnej. Informacje o wyjeździe zostaną podane indywidualnie
- Rozpoczynamy kampanię modlitewną „Prawdziwy mężczyzna odmawia Różaniec”. Mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się w ten projekt, zapraszamy na jednodniową wyprawę na Śnieżkę 22 września br. Spotkanie organizacyjne- w Centrum Formacji, tydzień wcześniej, 15 września, po Mszy wieczornej.
- Zapraszamy na pielgrzymkę do Mediugorje: 2-10 października 2018. Koszt 620 zł + 150 €. Szczegóły w biurze i na stronie internetowej naszej parafii.
- Wspólnota Żywego Różańca, organizuje jesienną jednodniową pielgrzymkę do Lichenia - 27.10. Koszt 80 zł, zapisy w kancelarii parafialnej do 15 października.
- Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 29.03-5.04 2019 r. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kancelarii. Zapisy w biurze parafii.
- Już dziś zapraszamy na VI Koncert Papieski - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert, z udziałem chóru Oktoich, oraz chóru Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, pod dyrekcją prof. Alana Urbanka, odbędzie się w naszym kościele, w sobotę, 20 października o godz. 19.00. Zachęcamy do wsparcia finansowego tej inicjatywy – „100 zł na 100-lecie Niepodległości”. Datki można wpłacać w kancelarii, lub na konto parafii, z dopiskiem „Koncert Papieski”. Niech to będzie nasze wspólne dziękczynienie za niepodległą Polskę.
- Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.
- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”. Jest też powakacyjny numer „Głosu Apostołów”
- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.