Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXI - 2018-08-27
Data dodania: 2018-08-27
Niedziela Zwykła XXI
26.08.2018 r.
OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

- Dziś ostatnia niedziela sierpnia. Kończą się wakacje. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów pierwszoklasistom – w drugą niedzielę września, 09.09., podczas Mszy o 11.30.
- Od najbliższej soboty będzie obowiązywał zwyczajny tryb funkcjonowania naszej parafii. Msze św. niedzielne w godzinach 7.00, 8.00, 10.00, 11.30 dla dzieci, 13.00, 16.00, 18.00 i 19.15 dla młodzieży. Kancelaria parafialna czynna od 9.30 do 11.00 i bezpośrednio po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do piątku.
- W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o g. 9.00 – nabożeństwo pierwszosobotnie. Chorych księża odwiedzą przed południem.
- Zapisy kandydatów do bierzmowania i I Komunii Św. potrwają do 21 września. Po tym terminie nie będzie możliwości, żeby się zapisać. Zapisy będą się odbywały w kancelarii parafialnej u ks. Piotra w poniedziałki i środy /bierzmowani/ i ks. Pawła w czwartki i piątki /dzieci pierwszokomunijne/. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych przy zapisie pociech uiszczają opłatę 150 zł. Jeśli dzieci mieszkają poza naszą parafią, należy posiadać pozwolenie na udzielenie sakramentu z parafii zamieszkania, jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii należy też dostarczyć metrykę chrztu św.
- Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.
- Rozpoczynamy kampanię modlitewną „Prawdziwy mężczyzna odmawia Różaniec”. Mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się w ten projekt, zapraszamy na jednodniową wyprawę na Śnieżkę 22 września br. Spotkanie organizacyjne- w Centrum Formacji, tydzień wcześniej, 15 września, po Mszy wieczornej.
- Zapraszamy na pielgrzymkę do Mediugorje: 2-10 października 2018. Koszt 620 zł + 150 €. Szczegóły  w biurze i na stronie internetowej naszej parafii.
- Wspólnota Żywego Różańca, organizuje jesienną jednodniową pielgrzymkę do Lichenia - 20.10. Kosztorys i plan zapisów zostanie podany w następną niedzielę.
- Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 29.03-5.04 2019 r. Szczegóły  na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kancelarii. Zapisy w biurze parafii.
- Wyjazd na pielrzymkę na Cypr i Kretę odbędzie się 2. Września o g. 4.30.
- Już dziś zapraszamy na VI Koncert Papieski - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert, z udziałem chóru Oktoich, oraz chóru Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, pod dyrekcją prof. Alana Urbanka, odbędzie się w naszym kościele, w sobotę, 20 października o godz. 19.00. Zachęcamy do wsparcia finansowego tej inicjatywy – „100 zł na 100-lecie Niepodległości”. Datki można wpłacać w kancelarii, lub na konto parafii, z dopiskiem „Koncert Papieski”. Niech to będzie nasze wspólne dziękczynienie za niepodległą Polskę.
- Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.
- Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”. 
- Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.