Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XV - 2018-07-14
Data dodania: 2018-07-26

-        Dziś trzecia niedziela miesiąca, ofiary na tacę są przeznaczone na remonty w naszej parafii – Bóg zapłać

-        Za tydzień,  w niedzielę 22 lipca z okazji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po każdej Mszy świętej księża będą błogosławili pojazdy. Przy tej okazji będzie okazja do złożenia ofiary na pojazdy dla misjonarzy. Breloczki w cenie 5 zł

-        Zbliżający się miesiąc sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, dlatego chcemy podobnie jak rok temu rozpocząć ten miesiąc  od „Wieczoru modlitwy o wyzwolenie do trzeźwości”.  W sobotę 4 sierpnia o godzinie 19:00. W planie konferencja o trzeźwości, nabożeństwo ewangelizacyjne, Msza św w intencjach ludzi dotkniętych uzależnieniem oraz współuzależnionych. Zapraszamy wszystkich dla których temat trzeźwości jest ważny, uzależnionych, współuzależnionych, osoby, które potrzebują modlitwy o przebaczenie swoim bliskim alkoholizmu.. Podczas wieczoru będzie można skorzystać
z rozmowy z członkami AA – w centrum formacji.

-        Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Wrocławia do Częstochowy potrwa od 2 do 10 sierpnia. Zapisy w parafii MB Pocieszenia od 30 do 31 lipca br. Dla duchowych uczestników Pielgrzymki istnieje możliwość zapisania się na wyjazd do Częstochowy na jej zakończenie, 10.08. W tym roku przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. Adam Skalniak.

-        Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-        Od dziś, w lipcu i sierpniu, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy niedzielnych – nie będzie Mszy o godz. 16.00, a ostatnia Msza zostaje przesunięta z godz. 19.15, na godz. 21.00.

-        Kancelaria czynna: w środy i piątki po mszy św. o 9.00, do 11.00 i po Mszy o 18.00- od poniedziałku do piątku. Biuro nieczynne w soboty i niedziele.

-        Nasza parafia zaprasza na pierwszą pielgrzymkę do Mediugorje: 2-10 października 2018. Koszt 620 zł + 150 €. Szczegóły  w biurze i na stronie internetowej naszej parafii.

-        Zachęcamy do fundowania nowych ornatów, w kolorze czerwonym, z ornatem głównym posiadającym ręcznie haftowany wizerunek świętych Piotra i Pawła. Bóg zapłać dotychczasowym fundatorom.

-        Zapraszamy na rekolekcje: „Boży zarządca”- o zarządzaniu finansami w ujęciu biblijnym, które odbędą się w dniach  4-15 sierpnia br., w Przesiece k. Karpacza. Szczegóły i zapisy – przez stronę www.dlarodziny.eu. (Zachęcamy do lektury w Głosie Apostołów świadectwa zeszłorocznych uczestników takich rekolekcji).

-        Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.