Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XIV - 2018-07-08
Data dodania: 2018-07-26


-        W tym tygodniu wypada 2 piątek miesiąca, zapraszamy na nocną adorację w najbliższy piątek, rozpoczęcie po wieczornej Mszy świętej, zakończenie o 24:00

- z kalendarza liturgicznego: w środę obchodzimy święto św. Benedykta patrona Europy, w piątek św. Andrzeja Świerada i św. Benedykta – pusteliników. Św. Andrzej Świerad według niektórych przekazów historycznych był związany z naszym miastem. Jego imię nosi kościół w Ścinawie Polskiej.

- MOPS w Oławie poszukuje wolontariuszy do pomocy osobom starszym. Szczególy na plakacie w gablocie w holu kościoła

 

- w niektóre niedziele podczas wakacji są wolne intencje mszalne o godz. 7 i 21, zapraszamy do zamawiania Mszy świętych 

 

-        Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-        Od dziś, w lipcu i sierpniu, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy niedzielnych – nie będzie Mszy o godz. 16.00, a ostatnia Msza zostaje przesunięta z godz. 19.15, na godz. 21.00.

-        Kancelaria czynna: w środy i piątki po mszy św. o 9.00, do 11.00 i po Mszy o 18.00- od poniedziałku do piątku. Biuro nieczynne w soboty i niedziele.

-        Nasza parafia zaprasza na pierwszą pielgrzymkę do Mediugorje: 2-10 października 2018. Koszt 620 zł + 150 €. Szczegóły  w biurze i na stronie internetowej naszej parafii.

-        Zachęcamy do fundowania nowych ornatów, w kolorze czerwonym, z ornatem głównym posiadającym ręcznie haftowany wizerunek świętych Piotra i Pawła. Bóg zapłać dotychczasowym fundatorom.

-        Zapraszamy na rekolekcje: „Boży zarządca”- o zarządzaniu finansami w ujęciu biblijnym, które odbędą się w dniach  4-15 sierpnia br., w Przesiece k. Karpacza. Szczegóły i zapisy – przez stronę www.dlarodziny.eu. (Zachęcamy do lektury w Głosie Apostołów świadectwa zeszłorocznych uczestników takich rekolekcji).

-        Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.