Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XVI - 2018-07-22
Data dodania: 2018-07-26

-          Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Wrocławia do Częstochowy - w parafii MB Pocieszenia w najbliższy poniedziałek i wtorek. Dla duchowych uczestników istnieje możliwość zapisania się na wyjazd do Częstochowy na zakończenie Pielgrzymki, 10.08.

-          W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi – od 17.00.

-          Nabożeństwo wynagradzające – w I Sobotę Miesiąca, po Mszy o godz. 9.00.

-          Na seanse filmowe zaprasza wspólnota Alpha. W najbliższy czwartek, w Centrum Formacji, przy naszej parafii, o godz. 19.00, będzie można obejrzeć film amerykański „Boska interwencja”, po nim- spotkanie dyskusyjne przy kawie i ciastku domowego wypieku. Kolejne seanse: 9 i 23 sierpnia. Szczegóły na plakatach.

-          Miesiąc sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości; podobnie jak rok temu chcemy rozpocząć ten miesiąc „Wieczorem modlitwy o wyzwolenie do trzeźwości”.  W sobotę 4 sierpnia o godzinie 19:00. W planie konferencja o trzeźwości, nabożeństwo ewangelizacyjne, Msza św w intencjach ludzi dotkniętych uzależnieniem oraz współuzależnionych. Zapraszamy wszystkich dla których temat trzeźwości jest ważny, uzależnionych, współuzależnionych, osoby, które potrzebują modlitwy o przebaczenie alkoholikom ze swoich rodzin. Podczas wieczoru będzie można skorzystać z rozmowy z członkami AA – w centrum formacji.

-          Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-          Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy niedzielnych – nie ma Mszy o godz. 16.00, a ostatnia Msza jest przesunięta z godz. 19.15, na godz. 21.00.

-          Kancelaria czynna: w środy i piątki po mszy św. o 9.00, do 11.00 i po Mszy o 18.00- od poniedziałku do piątku. Biuro nieczynne w soboty i niedziele.

-          Rozpoczynamy kampanię modlitewną „Prawdziwy mężczyzna odmawia Różaniec”. Mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się w ten projekt, zapraszamy na jednodniową wyprawę na Śnieżkę 22 września br. Spotkanie organizacyjne- w Centrum Formacji, tydzień wcześniej, 15 września, po Mszy wieczornej.

-          Nasza parafia zaprasza na pielgrzymkę do Mediugorje: 2-10 października 2018. Koszt 620 zł + 150 €. Szczegóły  w biurze i na stronie internetowej naszej parafii.

-          Zapraszamy też na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 29.03-5.04 2019 r. Szczegóły  na stronie internetowej parafii i w gablotach przy kancelarii. Zapisy w biurze parafii.

-          Zachęcamy do fundowania nowych ornatów, w kolorze czerwonym, z ornatem głównym posiadającym ręcznie haftowany wizerunek świętych Piotra i Pawła. Bóg zapłać dotychczasowym fundatorom.

-          Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.