Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XIII - 2018-07-01
Data dodania: 2018-06-30

-        Witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Rozpędowskiego i ks. Adama Bilskiego, dobrze nam znanych, którzy w czasie wakacyjnym będą nas wspierali w posłudze duszpasterskiej.

-        Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8:00.

-        Bóg zapłać za produkty żywnościowe przynoszone dzisiaj na potrzeby jadłodajni Caritas, działającej przy naszym kościele.

-        Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-        Od dziś, w lipcu i sierpniu, obowiązuje wakacyjny porządek Mszy niedzielnych – nie będzie Mszy o godz. 16.00, a ostatnia Msza zostaje przesunięta z godz. 19.15, na godz. 21.00.

-        Kancelaria czynna: w środy i piątki po mszy św. o 9.00, do 11.00 i po Mszy o 18.00- od poniedziałku do piątku. Biuro nieczynne w soboty i niedziele.

-        Spowiedź pierwszo-piątkowa – od godz. 17.00.

-        Nabożeństwo Wynagradzające – w sobotę, po Mszy o godz. 9.00.

-        Comiesięczne odwiedziny chorych w domach – na czas wakacji zostają zawieszone.

-        Biuro Radia Maryja przy parafii MB Pocieszenia w Oławie zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy, 8 lipca. Szczegóły u organizatora.

-        Nasza parafia zaprasza na pierwszą pielgrzymkę do Mediugorje: 2-10 października 2018. Koszt 620 zł + 150 €. Szczegóły  w biurze i na stronie internetowej naszej parafii.

-        Zachęcamy do fundowania nowych ornatów, w kolorze czerwonym, z ornatem głównym posiadającym ręcznie haftowany wizerunek świętych Piotra i Pawła. Szczegóły w biurze parafii. Do ufundowania pozostały trzy ornaty oraz dwie dalmatyki. Bóg zapłać fundatorom pierwszych czterech ornatów.

-        Zapraszamy na rekolekcje: „Boży zarządca”- o zarządzaniu finansami w ujęciu biblijnym, które odbędą się w dniach  4-15 sierpnia br., w Przesiece k. Karpacza. Szczegóły i zapisy – przez stronę www.dlarodziny.eu. (Zachęcamy do lektury w Głosie Apostołów świadectwa zeszłorocznych uczestników takich rekolekcji).

-        Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      W tym tygodniu powinna zakończyć się przebudowa schodów z tyłu kościoła. Przepraszamy za utrudnienia z tego wynikłe.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”. W tygodniku naszej parafii  pożegnalny wywiad z ks. Patrykiem, który w sierpniu opuści naszą parafię, aby rozpocząć studia w Rzymie. Warto też zapoznać się z krytycznymi uwagami co do wystroju naszego kościoła, po kurialnej kontroli w maju br., w ramach przygotowań do tegorocznej wizytacji kanonicznej, która odbędzie się 11 października br.

-    Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.