Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Trójcy Świętej - 2018-05-27
Data dodania: 2018-05-28
 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

27.05.2018 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

-        Dziś obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajśwętszej. Módlmy się o jedność w naszych rodzinach, w Kościele, w naszym kraju.

-        30-lecie istnienia celebruje dziś parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie. Na ręce ks. prałata Stanisława Bijaka składamy gratulacje i najlepsze życzenia. Niech Bóg błogosławi tej wspólnocie, niech cieszy się świętymi duszpasterzami i parafianami.

-        Koronka do Bożego miłosierdzia – od poniedziałku do piątku o g. 15.00. Modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy.

-        W najbliższy czwartek, 31 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przeżywana wspólnie przez trzy największe parafie Oławy. Centralna Msza św., przy naszym kościele, o godz. 10.00. Procesja przejdzie z pl. Zamkowego, ul. Krótką do Rynku, ul. Wrocławską, pl. Zamkowy, Strzelna, Broniewskiego, Zaciszna. Uroczystości zakończą się przy kościele Miłosierdzia Bożego. Dzięki uprzejmości pana Burmistrza po zakończeniu uroczystości będzie można powrócić do centrum dwoma darmowymi autobusami, które będą podstawione w pobliżu kościoła Miłosierdzia Bożego.

Potrzebni są panowie, którzy ponieśliby, na zmianę, sztandary podczas procesji. Zbiórka chętnych – w czwartek, pod chórem, o godz. 9.40.

-  W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i po południu o 13.00 i 18.00.

-        Nabożeństwa majowe – o godz. 17.30. Od 1. czerwca nabożeństwa czerwcowe – o godz. 17.30.

-        W I Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

-        Odwiedziny chorych w domach, z posługą sakramentalną – w sobotę. Ks. Patryk w najbliższy weekend wyjeżdża na rekolekcje z uczestnikami Kursu Alpha, dlatego swoich chorych odwiedzi w następnym tygodniu, 9 czerwca.

-        Nabożeństwo wynagradzające, w I Sobotę Miesiąca, po Mszy o 9.00.

-        W sobotę, 02.06., w godzinach od 9.00 do 17.00, w imieniu organizatorów, zapraszamy nawarsztaty: Kobieta zmienną jest…, czyli cała prawda o Naturalnym Planowaniu Rodziny – w oławskim OCRS, ul. 3-Maja 18i/u. 4 instruktorów będzie mówiło na temat cyklów po porodzie oraz menopauzie. Będzie można skorzystać z bardzo profesjonalnej porady. Jest to bardzo ważny temat, który w istotny sposób wpływa na jedność małżonków! Szczegóły na plakatach.

-        W następną niedzielę, o godz. 13.00 – prymicje ks. Adama Bilskiego, który odbywał w naszej parafii proktyję duszpasterską.

-        Zapraszamy na rekolekcje: „Boży zarządca”- o biznesie w ujęciu biblijnym, które odbędą się w dniach  4-15 sierpnia br., w Przesiece k. Karpacza. Szczegóły i zapisy – przez stronę www.petrus.olawa.pl, lub www.dlarodziny.eu.

-        Do parafii wpłynęło podziękowanie władz oławskiego hospicjum domowego Caritas za ofiary przekazane podczas przykościelnej zbiórki, 29 kwietnia b

r.      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-       Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-       Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.