Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanocna IV - 2018-04-22
Data dodania: 2018-04-28
 

-          Dziś przeżywamy tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, kiedy to szczególnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W tych modlitwach przyzywamy szczególnie wstawiennictwa bł. Bernarda z Oławy. Zachęcał do tego św. Jan Paweł II, podczas Mszy beatyfikacyjnej B. Lichtenberga, w Berlinie, w 1996 r.

-          Jutro w liturgii przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

-          Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-          Zapraszam na Kurs ewangelizacyjny Alpha, kierowany do dorosłych (od 20 do 60 lat), którzy stawiają sobie pytania o sens życia i wiary, chcą słuchać i rozmawiać o najważniejszych sprawach nurtujących człowieka. Spotkania odbywają się w Centrum Formacji, przy naszej parafii, w czwartki, o godz. 18.30. Zapisy w kancelarii lub przez Internet (www.alpha.olawa.pl, lub przez link na naszej stronie www.petrus.olawa.pl).

-          Przykościelna zbiórka datków na oławskie hospicjum domowe Caritas, odbędzie się w następną niedzielę, 29 kawietnia. Zachęcamy do wspierania tej szlachetnej inicjatywy.

-          Rocznica I Komunii św. w naszej parafii – 13 maja o g. 13.00. Zapisy dzieci u ks. Pawła w kancelarii, w czwartki i piątki. Istnieje możliwość zapisania dzieci na pielgrzymkę do Wambierzyc 19-go maja. Koszt pielgrzymki,  dla dziecka wraz z rodzicem, to 40 zł.

-          Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.