Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanocna V - 2018-04-29
Data dodania: 2018-04-28
 

-          Dziś odbywa się przykościelna zbiórka datków na oławskie hospicjum domowe Caritas. Zachęcamy do wspierania tej szlachetnej inicjatywy.

-          Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-          Przypominamy że uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 13 maja, o godz. 10.00, natomiast rocznica I Komunii św. – 13 maja o g. 13.00.

-          Zapraszamy na rekolekcje: „Boży zarządca”- o biznesie w ujęciu biblijnym, które odbędą się w dniach  4-15 sierpnia br., w Przesiece k. Karpacza. Szczegóły i zapisy – przez stronę www.petrus.olawa.pl, lub www.dlarodziny.eu.

-          1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. jak w tygodniu.

-          2 maja Starosta Zdzisław Brezdeń zaprasza na powiatowe obchody Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.  Uroczystość odbędzie się na placu przed Starostwem, o godz. 10.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej przy naszych domach i mieszkaniach.

-          3 Maja – przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. do południa – jak w każdą niedzielę, a po południu: o 13.00 i 18.00. Tego dnia odbędą się centralne miejskie obchody święta Konstytucji 3 Maja. O godz. 12.15 – odbędzie się złożenie kwiatów pod pomnikiem losów Ojczyzny, a o godz. 13.00 – Msza św. w sanktuarium MB Pocieszenia.

-          4 maja nasza parafia obchodzi uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego.

-          Msza św. w intencji oławskich kominiarzy, z okazji liturgicznego wspomnienia św. Floriana – 4 maja o godz. 9.00.

-          Metropolita Wrocławski u

-          dzielił dyspensy od postu w najbliższy piątek, 4 maja.

-          Spowiedź w I Piątek miesiąca – od godz. 17.00.

-          Odwiedziny chorych w domach, z posługą sakramentalną – w sobotę.

-          Nabożeństwo wynagradzające – w I Sobotę miesiąca, po Mszy o godz. 9.00.

-          Nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.

-          Katecheza dla rodziców i chrzestnych – w najbliższą sobotę, o godz. 18.45, w Centrum Formacji, na I p.

-          Za tydzień – I Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca- po Mszy o godz. 8.00.

-          Za tydzień odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych na potrzeby jadłodajni Caritas, działającej przy naszym kościele.

-            Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.