Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanocna III - 2018-04-15
Data dodania: 2018-04-14
 

-       Koronka do miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-       Zapraszam na Kurs ewangelizacyjny Alpha, kierowany do dorosłych (od 20 do 60 lat), którzy stawiają sobie pytania o sens życia i wiary, chcą słuchać i rozmawiać o najważniejszych sprawach nurtujących człowieka. Spotkania odbywają się w Centrum Formacji, przy naszej parafii, w czwartki, o godz. 18.30. Zapisy w kancelarii lub przez Internet (www.alpha.olawa.pl, lub przez link na naszej stronie www.petrus.olawa.pl).

-       Na obejrzenie inscenizacji wielkanocnego misterium, w wykonaniu scholi “Milusińscy Pana”, z Bystrzycy, zapraszamy w przyszłą niedzielę, 22 kwietnia, po Mszy o godz. 11.30.

-       Rocznica I Komunii św. w naszej parafii – 13 maja o g. 13.00. Zapisy dzieci u ks. Pawła w kancelarii, w czwartki i piątki. Istnieje możliwość zapisania dzieci na pielgrzymkę do Wambierzyc 19-go maja. Koszt pielgrzymki,  dla dziecka wraz z rodzicem, to 40 zł.

-       Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiamy faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-       Dziś III niedziela miesiąca; datk i z tacy przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii.

-       Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-       Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

-       Na koniec pozostało nam wypowiedzieć kilka słów do diakona Adama Bilskiego, który kończy dziś praktykę duszpasterską w naszej parafii. Księże Adamie, dziękujemy Ci za twoją posługę. Byłeś na katechezach w szkołach, pracowałeś w biurze parafialnym, odwiedzałeś parafian w ramach kolędy, uczestniczyłeś w spotkaniach grup formacyjnych, głosiłeś kazania, nawet promowałeś naszą parafię w TVP. Towarzyszyłeś nam, kapłanom, w codziennym życiu.  Na wszystkich tych odcinkach wykazałeś się wysoką kulturą osobistą, głębokim życiem duchowym i duszpasterskim talentem. Najlepszym potwierdzeniem twej gotowości do dzielenia się wiarą ze współczesnym, niełatwym światem, są rekolekcje, które wygłosiłeś młodzieży z najtrudniejszej – ponoć – grupy wiekowej: uczniom klas VII. Żal wyrażony przez młodzież, że rekolekcje trwały tylko trzy dni(!) i owacje jakie otrzymałeś na ich zakończenie, pokazują, że masz talenty, na które czeka współczesny człowiek: zarówno ten poszukujący drogi do Boga, do Kościoła, jak i ten, który pragnie pogłębiać swoją wiarę.

               Dokładnie za półtora miesiąca, 26 maja br., przyjmiesz święcenia kapłańskie. Życzymy ci, księże diakonie Adamie, Bożego błogosławieństwa, dobra od ludzi oraz nadal tak wielkiego entuzjastycznego ducha. Zapewniamy cię na naszej pamięci w modlitwie i już teraz zapraszamy do naszego kościoła na Mszę prmicyjną 3 czerwca br. Szczęść Boże!