Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielkanocna I - 2018-04-01
Data dodania: 2018-03-31
 

-        W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego składamy najlepsze życzenia wszystkim parafianom i przyjaciołom z Ziemi Oławskiej, a także gościom, którzy przybyli na święta do Oławy. Dziękujemy za życzenia przekazane do naszego duszpasterstwa. Szczególne podziękowanie składamy Dyrekcji Gminnej Szkoły Podstawowej, za życzenia przekazane przez delegację Szkoły podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

-        Dziękuję ekipie technicznej za przygotowanie dekoracji grobu Pańskiego, a młodzieży za ciemnicę. Podziękowanie płynie też do osób sprzątających kościół oraz do dekoratorów, a także do panów kościelnych i osób, które złożyły ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękuję księżom Pawłowi i Patrykowi za przygotowanie asysty liturgicznej podczas Triduum; wszystkim księżom za posługę w konfesjonałach, diakonowi Adamowi za ofiarną pomoc na wszystkich odcinkach, zwłaszcza za rewelacyjne rekolekcje dla młodzieży ze szkół podstawowych.

-        Dziś Msze św. w naszej parafii jeszcze o 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

-        Jutro,  drugi dzień Świąt, Msze św. do południa jak w każdą niedzielę, po południu tylko o 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o 16.00 i o 19.15.

-        Koronka do Miłosierdzia Bożego, od wtorku do piątku, o godz. 15.00.

-        W I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

-        Nabożeństwo Wynagradzające – w sobotę, po Mszy o godz. 9.00.

-        Odwiedziny chorych w domach, z posługą sakramentalną – w najbliższą sobotę.

-        W sobotę, przed niedzielą miłosierdzia, zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Początek o godz. 19.00. Eucharystia ok. 21.00.

-        Za tydzień, w niedzielę, przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną Caritas.

-        Zapraszam na Kurs ewangelizacyjny Alpha, kierowany do dorosłych (od 20 do 60 lat), którzy stawiają sobie pytania o sens życia i wiary, chcą słuchać i rozmawiać o najważniejszych sprawach nurtujących człowieka. Spotkania będą się odbywały w Centrum Formacji, przy naszej parafii, od 12 kwietnia, przez 10 kolejnych czwartków, o godz. 18.30. Zapisy w kancelarii lub przez internet (lik na naszej stronie www.petrus.olawa.pl. Zachęcamy i zapraszamy!

-        Zapraszamy na rekolekcje małżeńskie, pod tytułem “Wielkie odkrycie”, od 2 do 6 maja br., w Przesiece. Prowadzący: ks. Janusz Gorczyca, ks. Piotr Rozpędowski i zespół animatorów.

-       Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-       Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.