Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela, Wielki Post V - 2018-03-18
Data dodania: 2018-03-17
 

-          Gorzkie Żale – dzisiaj, o godz. 17.15.

-          Droga Krzyżowa dla dorosłych - w piątek o godz. 9.00 i 17.30; dla dzieci – o godz. 16.30. Młodzież zapraszamy na Drogi Krzyżowe o godz. 19.15.

-          Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast taca z Dróg Krzyżowych – na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

-          Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do czwartku, o godz. 15.00.

-          Dziś, po każdej Mszy św., w kancelarii, są do nabycia paschaliki Caritas, na stół Wielkanocny. Zachęcamy do gromadzenia datków na Jałmużnę Wielkopostną, do skarbonek (są na bocznych ołtarzach). Przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia. Akcję prowadzi wrocławska Caritas.

-          V Jarmark Wielkanocny, na oławskim Rynku, odbędzie się w dniach 23-25 marca br. Na uczestników będzie czekało wiele atrakcji. Organizatorzy szczególnie zapraszają do udziału w konkursach kulinarnych, a także w konkursie na najpiękniejszą palmę. Szczegóły na plakatach. Jarmark jest organizowany przez Miasto Oławę, Gminę Oławę i gminę Domaniów.

-          Spotkanie z Jackiem Pulikowskim, wybitnym znawcą tematyki rodzinnej, poświęcone więzi małżeńskiej i jej wpływowi na wychowanie dzieci, odbędzie się w Centrum Formacji, 24 marca br., godz. 11.00. Inicjatorem jest Klub Dyskusyjny Areopag.

-          Przed nami IX Koncert Wielkopostny, tym razem na skrzypce i organy. Przed naszą publicznością wystąpi dwóch wyjątkowych muzyków: za organami zasiądzie Jarosław Jasiura-  pierwszy organista z Jasnej Góry, a na skrzypcach zagra Jan Kutkowski, rodem z Oławy, który kilku po latach występów w kraju i za granicą, zrezygnował z kariery artystycznej i wstąpił do seminarium duchownego we Wrocławiu. Będzie to pierwszy wspólny występ obu muzyków. Koncert odbędzie się kościele śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie, w sobotę, 24 marca, o godz. 18.30.

-          Za tydzień Niedziela Palmowa. Również w tym roku wchodzący do naszej świątyni zostaną obdarowani gałązkami palmowymi, które następnie zabirą do domów, aby przez rok były wyrazem chwały oddawanej Chrystusowi w codzienności. Palmy będziemy unosić wysoko w chwili ich poświęcenia, uroczystej procesji i na końcowe błogosławieństwo, podczas każdej Mszy w przyszłą niedzielę.

-          Już po raz czwarty zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki, trwająca 9 miesięcy. Deklaracje przystąpienia do DA są dostępne od dzisiaj przy bocznych ołtarzach i z tylu kościoła. Uroczyste ich złożenie nastąpi 25 marca podczas Mszy św. o godz. 10.00. W latach 2015-2017 duchową adopcję podjęło 144 naszych parafian.

-          Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w sobotę 21 kwietnia. Koszt 65 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii do 10 kwietnia.

-          Zapraszamy na rekolekcje małżeńskie, pod tytułem “Wielkie odkrycie”, od 2 do 6 maja br., w Przesiece. Prowadzący: ks. Janusz Gorczyca, ks. Piotr Rozpędowski i zespół animatorów.

-          Datki składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby remontowe w naszej parafii. Bóg zapłać.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii. Główny tekst dzisiejszego wydania, to relacja ze spotkania oławskiej młodzieży z Szymonem Hołownią, znanym publicystą, zorganizowanego z inicjatywy Papieskiego Wydziału Teologicznego, przy współpracy z oławskim starostwem oraz urzędem miasta.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.