Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post IV - 2018-03-11
Data dodania: 2018-03-10
 

-        Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas o. Zbigniewa Nowakowskiego, kapucyna, posługującego w sanktuarium św. o. Pio, w San Giovanni Rotondo, który będzie głosił słowo do dorosłych. Witamy też ks. Teodora Sawielewicza z Oleśnicy, który będzie się spotykał z młodzieżą i dziećmi.

-        Dziś przy kościele odbywa się zbiórka datków na operację Nadii Rozborskiej. Chętni mogą też wstąpić do parafialnego Centrum Formacji, na 1 piętro, na herbatę i domowe ciasto. Dochód z kawiarenki również zostanie przekazany na leczenie Nadii.

-        A oto plan rekolekcji:

* Nauki dla dorosłych- w poniedziałek, wtorek i środę: o 9.00 i 18.00;

* Nauki dla Młodzieży: w poniedziałek i wtorek o 19.15; w środę – o 19.30;

* Nauki dla dzieci: w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00;

Spowiedź – w środę: godz. 8.00- 9.00; po połundiu: 16.00-18.00.

-        Gorzkie Żale z nauką pasyjną o. Rekolekcjonisty – dzisiaj, o godz. 17.15.

-        Droga Krzyżowa dla dorosłych - w piątek o godz. 9.00 i 17.30; dla dzieci – o godz. 16.30. Młodzież zapraszamy na Drogi Krzyżowe o godz. 19.15.

-        Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast taca z Dróg Krzyżowych – na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

-        Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do czwartku, o godz. 15.00.

-        Dziś, po każdej Mszy św., w kancelarii, są do nabycia paschaliki Caritas, na stół Wielkanocny. Zachęcamy do gromadzenia datków na Jałmużnę Wielkopostną, do skarbonek (są na bocznych ołtarzach). Przyniesiemy je w Niedzielę Miłosierdzia. Akcję prowadzi wrocławska Caritas.

-        Sakrament Bierzmowania w naszej parafii - 15 marca, o godz. 18.00.

-        Randki Małżeńskie – to kolejna inicjatywa w której uczestniczy nasza parafia. Spotkania, które będą się odbywały w Centrum Formacji, w piątkowe wieczory, od 16.03-27.04. br. Szczegóły na plakatach. Inicjatorem Randek jest Fundacja Dla Rodziny i wspólnota Domowy Kościół.

-        Spotkanie z Jackiem Pulikowskim, wybitnym znawcą tematyki rodzinnej, poświęcone więzi małżeńskiej i jej wpływowi na wychowanie dzieci, odbędzie się w Centrum Formacji, 24 marca br., godz. 11.00. Inicjatorem jest Klub Dyskusyjny Areopag.

-        Żywy Różaniec zaprasza na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w sobotę 21 kwietnia o g. 8.00 spod wieży ciśnień. Koszt 65 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 10 kwietnia.

-        Zapraszamy na rekolekcje małżeńskie, pod tytułem “Wielkie odkrycie”, od 2 do 6 maja br., w Przesiece. Prowadzący: ks. Janusz Gorczyca, ks. Piotr Rozpędowski i zespół animatorów.

-       Po powiększeniu grupy, nadal istnieje możliwość zapisania na wrześniową pielgrzymkę na Cypr i Kretę, śladami św. Pawła. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy kancelarii. Zapisy, z opłaceniem zaliczki, w biurze parafialnym.

-       Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-       Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.