Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Wielki Post I - 2018-02-18
Data dodania: 2018-02-20
 

-       Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu, o godz. 17.15.

-       Droga Krzyżowa dla dorosłych - w piątek o godz. 9.00 i 17.30; dla dzieci – o godz. 16.30. Młodzież zapraszamy na Drogi Krzyżowe o godz. 19.15.

-       Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast taca z Dróg Krzyżowych – na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

-       Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, w Centrum Formacji, w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 19.00. Gościem wieczoru będzie ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia, znany z licznych konferencji na temat małżeństwa.

-       Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do czwartku, o godz. 15.00. W piątki Wielkiego Postu, ze względu na Drogi Krzyżowe, Koronki do miłosierdzia Bożego nie będzie ani rano, ani po południu.

-       W kancelarii są do nabycia paschaliki Caritas, na stół Wielkanocny. Zachęcamy do gromadzenia datków na Jałmużnę Wielkopostną. Skarbonki do tego przeznaczone, są do wzięcia na bocznych ołtarzach. Przyniesiemy je tydzień po Świętach, w Niedzielę Miłosierdzia. Akcję prowadzi wrocławska Caritas.

-       Uwaga, ze względu na możliwość zwiększenia składu grupy został przedłużony termin zapisów na wrześniową pielgrzymkę na Cypr i Kretę. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy kancelarii. Zapisy, z opłaceniem zaliczki, w biurze parafialnym.

-       Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii - od 11 do 14 marca. Poprowadzi je o. Zbigniew Nowakowski, kapucyn, który posługiwał w sanktuarium św. o. Pio, w San Giovanni Rotondo.

-       Uwaga, na spotkanie z Jackiem Pulikowskim, wybitnym znawcą tematyki rodzinnej, zaprasza Klub Dyskusyjny Areopag. Spotkanie p.t.: "Więź małżeńska, a wychowanie dzieci, czyli - czego potrzebuje dziecko do szczęścia”, odbędzie się w Centrum Formacji, 24 marca br., o godz. 11.00.

-       Już dziś zapraszamy na rekolekcje małżeńskie od 2 do 6 maja br., w Przesiece, koło Karpacza. Rekolekcje, pod tytułem “Wielkie odkrycie”, poprowadzą: ks. Janusz Gorczyca i ks. Piotr Rozpędowski, wraz z zespołem animatorów. Szczegóły w kancelarii parafialnej. Kolejna propozycja rekolekcyjna, to “Dni dla rodziny – dialogi małżeńskie”, które odbędą się w Chłapowie, 23-28 czerwca br. Zachęcamy do udziału w tych inicjatywach.

-       Módlmy się za przygotowujących się do przyjęcia Bierzmowania i I Komunii św. oraz ich rodziny.

-       Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-       Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.