Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła VI - 2018-02-11
Data dodania: 2018-02-10
 

-       Dziś przynosimy gałązki palmowe, które przez rok towarzyszyły nam w rodzinnych wzlotach i upadkach. Można je składać do koszy, które są wystawione przy wejściu do świątyni. Popiołem z nich uzyskanym posypiemy głowy w środę popielcową, 14 lutego br.

-       Z racji tego, że w tym roku 11 lutego przypada w niedzielę, liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes jest przeniesione na jutro. Jutro też, przy okazji Mszy św., będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.

-       W środę Popielcową Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.15. Przypominamy, że w Popielec wszystkich dorosłych obowiązuje post ścisły: jemy trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta.

-       Droga Krzyżowa dla dorosłych - w piątek o godz. 9.00 i 17.30; dla dzieci – o godz. 16.30. Młodzież zapraszamy na Drogi Krzyżowe o godz. 19.15.

-       Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do czwartku, o godz. 15.00. W piątki Wielkiego Postu, ze względu na Drogi Krzyżowe, Koronki do miłosierdzia Bożego nie będzie ani rano, ani po południu.

-       Gorzkie Żale – od następnej niedzieli, o godz. 17.15.

-       Taca z Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu, natomiast taca z Dróg Krzyżowych – na dzieła miłosierdzia w naszej parafii.

-       Uwaga, ze względu na możliwość zwiększenia składu grupy został przedłużony termin zapisów na wrześniową pielgrzymkę na Cypr i Kretę. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy kancelarii. Zapisy, z opłaceniem zaliczki, w biurze parafialnym.

-       Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej parafii - od 11 do 14 marca. Poprowadzi je o. Zbigniew Nowakowski, kapucyn, który posługiwał w sanktuarium św. o. Pio, w San Giovanni Rotondo.

-       Módlmy się za przygotowujących się do przyjęcia Bierzmowania i I Komunii św. oraz ich rodziny.

-       Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-       Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.