Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła II - 2018-01-14
Data dodania: 2018-01-15
 

-       Dziś w Kościele Katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się za naszych rodaków, którzy opuścili kraj, a także za wszystkich, którzy na całym świecie z różnych powodów zmuszeni są opuścić swoją ojczyznę. Módlmy się też o mądrą politykę migracyjną w Unii Europejskiej.

-       Dziś odbywa się przykościelna zbiórka datków na pomoc rodzinie z ul. Małodworcowej w Oławie, której pod koniec ub. roku spaliło się mieszkanie. Kolekta zaaprobowana jest przez Metropolitę Wrocławskiego.

-       Koronka do Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-       Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwa od 18 do 25 stycznia i będzie przebiegał pod hasłem „Miłość Chrystusa przynagla nas”.

-       Zapraszamy na pielgrzymkę na Cypr i Kretę, od 2 do 10 września. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy kancelarii. Zapisy, z opłaceniem zaliczki, do końca stycznia.

-       Do podjęcia studiów podyplomowych katechezy przedszkolnej w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu zachęcają władze tej uczelni. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej PWT.

-       Módlmy się za przygotowujących się do przyjęcia Bierzmowania i I Komunii św. oraz ich rodziny.

-       Do udziału w rekolekcjach zimowych w gmachu Seminarium wrocławskiego zachęcamy licealną młodzież męską. Szczegóły u katechetów, albo w biurze parafii.

-       Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii. Przypominamy, że od ubiegłego tygodnia ofiara za „Głos Apostołów” wynosi 2 zł.

-     Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.