Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent IV - 2017-12-24
Data dodania: 2017-12-24
 

-      Również dziś młodzież oazowa zachęca do nabycia sianka na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji zimowych.

-      Wczoraj zakończyły się Msze roratnie. Wszystkim gratulujemy wytrwałości. Bóg zapłać rodzicom za obecność wraz z dziećmi i wszystkim uczestnikom wyjątkowych Mszy o poranku. Dziękuję również księdzu Pawłowi i księdzu Patrykowi za przygotowanie cyklu kazań roratnich. Wielkie podziękowanie należy się również darczyńcom, którzy codziennie fundowali dzieciom słodkości oraz sponsorowi nagród końcowych, przygotowanych pod kierunkiem ks. Pawła Parafiniuka.

-      Z racji dzisiejszej Wigilii Msze św. w naszym kościele, do południa- jak w każdą niedzielę; ostatnia Msza - o godz. 13.00.  Nie będzie Mszy św. o 16.00, 18.00, ani o 19.15. Pasterka: o 22.00 i o 24.00. Po obu Pasterkach zapraszamy wszystkich do podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie zostaną rozstawione parasole grzewcze, aby rozgrzały nam atmosferę.

-      W kancelarii, po każdej Mszy św., mażna nabyć kartki świąteczne, opłatki i ostatnie eglemplarze świec Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

-      Jutro, w pierwszy dzień Świąt, Msze św. w naszym kościele o 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o 7.00, 16.00 i 19.15.

-      25 grudnia 24 parafian kończy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. O godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza św. w ich intencji dzieci uratowanych przez nich przed aborcją.

-      W drugi dzień Świąt Msze jak w niedzielę, ale po południu nie będzie Mszy o 19.15.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego, w tym tygodniu – w środę, czwartek i piątek, o godz. 15.00.

-      Uwaga pary małżeńskie! Zapraszamy na uroczystą Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, która odbędzie się 31 grudnia, w Niedzielę św. Rodziny, o godz. 10.00.

-      Zapraszamy na przyszłoroczną pielgrzymkę na Cypr i Kretę, od 2 do 10 września. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej naszej parafii oraz z gablocie przy kancelarii.

-      Wprawdzie kończy się czas adwentowych postanowień, ale nadal zachęcamy do modlitwy w intencji przygotowujących się do przyjęcia Bierzmowania i I Komunii św. oraz ich rodzin. Roztaczajmy nad tymi osobami modlitewny parasol ochronny.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii. Dzisiejsze wydania tygodników mają podwójną objętość, w związku z tym „Głosu Apostołów” kosztuje 2 zł. „Gość Niedzielny” – 8 zł, a „Niedziela” 10 zł.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.