Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent III - 2017-12-17
Data dodania: 2017-12-16
 

-      Trwa akcja zbierania datków na wsparcie leczenia Doroty Sobczak. Sześć uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 6, w Oławie przygotowało płytę z kolędami pt. „Kolędy dla Doroty”, nad którą mecenat objęła m.in. nasza parafia. Płytę można kupić dzisiaj po każdej Mszy św. przy wejściu głównym. Cena – 20 zł lub więcej. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie pani Doroty.

-      Dziś również młodzież oazowa zachęca do nabycia sianka na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji zimowych.

-      Msza św. z okazji spotkania opłatkowego lokalnego biznesu, zostanie odprawiona w naszym kościele jutro, o godz. 18.00. Organizatorem spotkania jest Burmistrz Oławy i Dziekan Dekanatu Oława.

-      Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Uroczyste zakończenie rorat w sobotę, połączone z rozdaniem nagród dla najbardziej sumiennych dzieci.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      Za tydzień wigilia. Msze św. w naszym kościele, do południa- jak w każdą niedzielę; ostatnia Msza - o godz. 13.00.  Nie będzie Mszy św. o 16.00, 18.00, ani o 19.15. Pasterka: o 22.00 i o 24.00.

-      Zapraszamy na przyszłoroczną pielgrzymkę na Cypr i Kretę, od 2 do 10 września. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej naszej parafii oraz z gablocie przy kancelarii.

-      W kancelarii, po każdej Mszy św., są dziś do nabycia kartki świąteczne- wydane przez naszą parafię. Są też opłatki i świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

-      Nadal zachęcamy do modlitwy w intencji przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania i I Komunii św. oraz ich rodzin. Niech to będzie nasz adwentowy wkład w duchowe umocnienie rodzin, a zwłaszcza młodego pokolenia naszej parafii. Kartki z imionami do wylosowania znajdują się na bocznych ołtarzach.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.