Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent II - 2017-12-10
Data dodania: 2017-12-09
 

-      Dziś schola Apostolskie Nutki prowadzi przy naszym kościele zbiórkę datków na leczenie Doroty Sobczak, mamy jednej z dziewczynek śpiewających w Nutkach. Zachęcamy do zajrzenia na przykościelny kiermasz domowego ciasta, zapraszamy też do kawiarenki, w naszym Centrum Formacji. Po każdej Mszy św., można tam, w ciepłej i miłej atmosferze, zjeść ciasto i wypić kawę, lub herbatę. Dochód z kiermaszu i z kawiarenki jest przeznaczony na leczenie pani Doroty.

-      Dzisiejsza niedziela, to również dzień, kiedy cały Kościół w Polsce modli się i zbiera datki w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na ten cel można składać do koszyków na boczbych ołtarzach.

-      Nabożeństwo Fatimskie – w środę, 13 grudnia, w łączności z Nowenną.

-      13 grudnia przypada 36. rocznica wybuchu stanu wojennego w naszym kraju. Módlmy się za Polskę.

-      Roraty – w tygodniu o godz. 6.45.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      W najbliższy weekend, na Rynku, odbędzie się II Oławski Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Gminę Oława i Miasto Oława. W bliży ratusza znów stanie szopka z żywymi zwierzętami. Uroczyste rozświetlenie choinki – rozpoczynające Jarmark – w sobotę, o godz. 16.00. Wtedy również wystąpią „Apostolskie Nutki”- schola naszej parafii.

-      Zapraszamy na przyszłoroczną pielgrzymkę na Cypr I Kretę, od 2 do 10 września. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej naszej parafii oraz z gablocie przy kancelarii.

-      Kartki świąteczne, opłatki i świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia w kancelarii, dzisiaj, po każdej Mszy św.

-      Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca- taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej parafii.

-      W następną niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Zebrane przy ty, ofiary zostaną przeznaczone na zimowy wyjazd rekolekcyjny.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.