Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Adwent I - 2017-12-03
Data dodania: 2017-12-02
 

-      Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Witamy w naszej wspólnocie ks. Prof. Mariusza Rosika, naszego rekolekcjonistę. Nauki rekolekcyjne będą się odbywały w następującym porządku: Msze z nauką ogólną: w poniedziałek, wtorek i środę- o godz. 9.00 i 18.00; nauki dla młodzieży: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.15. Nauki dla dzieci- w ramach Mszy roratnich o godz. 6,45. Spowiedź rekolekcyjna – w środę godz. 8.00-9.00 i po południu godz. 16.00-18.00.

-      Bóg zapłać osobom, które przynoszą dziś produkty żywnościowe na potrzeby jadłodajni Caritas, działającej przy naszym kościele.

-      Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Zapraszamy szczególnie dzieci, bo dla nich te poranne spotkania będą miały wymiar rekolekcji adwentowych.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      Z racji II piątku miesiąca- nocna adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 24.00.

-      Jeszcze raz składamy podziękowanie fundatorom nowych ornatów dla naszej parafii: pewnemu oławskiemu przedsiębiorcy za ufundowanie głównego ornatu, anonimowemu darczyńcy – za ufundowanie palki i welonu kielichowego, pewnej rodzinie z Oławy za ufundowanie ornatu; wspólnie ornat ufundowały: Róża św. s. Faustyny i Róża MB Współodkupicielki Świata; Róża MB Miłosierdzia i Straż Honorowa NS Pana Jezusa; Róża MB Nieustającej Pomocy i Róża św. Józefa; po jednym ornacie: Róża MB Pocieszenia i Róża MB Królowej Pokoju.

-      Za tydzień, schola Apostolskie Nutki zorganizuje przy naszym kościele zbiórkę datków na leczenie pani Doroty Sobczak, mamy jednej z dziewczynek śpiewających w Nutkach. Przy okazji odbędzie się przykościelny kiermasz domowego ciasta, a w kawiarence, w naszym Centrum Formacji, po każdej Mszy św., będzie można, w ciepłej i miłej atmosferze, zjeść ciasto i wypić kawę, lub herbatę. Dochód z kiermaszu i kawiarenki również zostanie przeznaczony na leczenie pani Doroty. Zachęcamy do upieczenia ciasta na ten cel; będzie można je przynieść w sobotę, w godzinach od 18.00-20.00, do Centrum Formacji.

-      Zapraszamy na przyszłoroczną pielgrzymkę na Cypr I Kretę, od 2 do 10 września. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej naszej parafii oraz z gablocie przy kancelarii.

-      W kancelarii, po każdej Mszy św., są dziś do nabycia kartki świąteczne- osiem nowych wzorów, przygotowanych przez naszą parafię. Są też opłatki i świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

-      Jak wiadomo trwają przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania i I Komunii św. Jest to bardzo ważny moment w życiu dzieci i młodzieży. Aby duchowo wesprzeć tych młodych ludzi oraz ich rodziny, proponujemy aby wychodząc dziś z kościoła wylosować kartkę z imieniem osoby, za którą będziemy się modlili przez cały Adwent. Po tegorocznym Różańcu do granic lepiej uzmysławiamy sobie jaką siłą jest modlitwa. Niech to będzie nasz wspólny wkład w duchowy rozwój rodzin, a zwłaszcza młodego pokolenia naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.