Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXXIV - 2017-11-26
Data dodania: 2017-11-25
 

-      Dziś gościmy w naszej parafii ks. Krzysztofa Maka, naszego parafianina, który w tym roku świętuje 25-lecie kapłaństwa. Jubileuszową Mszę św. z tej okazji ks. K. Mak odprawi o godz. 13.00. ks. Jubilatowi życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze lata kapłaństwa.

-      Nabożeństwa wypominkowe – jeszcze tylko w poniedziałek i we wtorek, o godz. 17.30. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na modlitwę za zmarłych we wtorek, 21 listopada.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie, 3 grudnia i potrwają do środy 6 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Mariusz Rosik, wybitny biblista wrocławski, znany z wielu wystąpień w katolickich mediach.

-      Zachęcamy do udziału w głosowaniu na wielbłąda, którego nasze miast może wygrać na Orszak Trzech Króli, 6 stycznia 2018 r. Głosowanie trwa na stronie www.orszak.org - zakładka “Ruszył konkurs GŁOSUJ NA WIELBŁĄDA”! Zachęcamy do wzięcia udziału w tej kampanii. Uwaga! Konkurs trwa tylko do 30 listopada 2017 r.

-      Na wyjazd łączący rekreację z formacją duchową zaprasza wspólnota Domowego Kościoła. Wyjazd do Czarnej Góry, koło Białki Tatrzańskiej, od 27 grudnia 2017, do 1 stycznia 2018 r., może przyczynić się do pogłębienia relacji w małżeństwie i w rodzinie; w programie przewidziana jest też zabawa sylwestrowa. Zapisy na stronie www.dlarodziny.eu.

-      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiane są faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Przypominamy, że można ufundować ornaty, które nabywamy dla naszej parafii (wiszą przy bocznym ołtarzu). Dziękujemy pewnemu oławskiemu przedsiębiorcy za pokrycie kosztów głównego ornatu, anonimowemu darczyńcy za ufundowanie palki I welonu kielichowego, Róży Współodkupicielki Świata i Róży św. Faustyny za wspólne ufundowanie jednego ornatu oraz Róży MB Królowej Pokoju- która ufundowała jeden ornat. Pozostały jeszcze trzy ornaty dla koncelebransów- 850 zł. za sztukę. Pomagając w nabyciu tych ornatów będziemy mieli wkład w upiększenie oprawy liturgicznej w naszej parafii.

-      Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną pielgrzymkę na Cypr I Kretę, od 2 do 10 września. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz z gablocie przy kancelarii.

-      W kancelarii są już do nabycia kartki świąteczne- osiem nowych wzorów, przygotowanych przez naszą parafię. Kultywujmy tradycję przesyłania kartek świątecznych; wysyłajmy tylko te, które mają wyraźną, chrześcijańską symbolikę. Nie wypada, aby ludzie wierzący słali życzenia Bożonarodzeniowe na kartkach, na których widnieje wyłącznie gałązka, choinka, lub bombka.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.