Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXXIII - 2017-11-19
Data dodania: 2017-11-18
 

-      Dziś III niedziela miesiąca- taca przeznaczona jest na potrzeby remontowe w naszej parafii.

-      W przy bocznym ołtarzu wyeksponowane są ornaty, które nabywamy dla naszej parafii. Jeden dla głównego celebransa i sześć dla koncelebransów. Każdy jest ręcznie zdobiony szlachetnymi kamieniami.  Zamierzamy je założyć uroczyście w tegoroczne Boże Narodzenie. Istnieje możliwość ufundowania ornatu, na przykład przez osobę indywidualną, rodzinę, lub przez wspólnotę działającą przy parafii. Główny ornat kosztuje 2000 zł, ornaty dla koncelebransa- 850 zł. za sztukę. Każdy ornat otrzyma etykietkę z informacją, kto jest jego fundatorem. Pomagając w nabyciu tych ornatów będziemy mieli wkład w upiększenie oprawy liturgicznej w naszej parafii.

-      Nabożeństwa wypominkowe – jeszcze tylko w poniedziałek i we wtorek, o godz. 17.30. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na modlitwę za zmarłych we wtorek, 21 listopada.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie, 3 grudnia i potrwają do środy 6 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Mariusz Rosik, wybitny biblista wrocławski, znany z wielu wystąpień w katolickich mediach.

-      Już po raz piąty organizujemy w Oławie Orszak Trzech Króli. Jest szansa, że tym razem na naszym Orszaku pojawi się żywy wielbłąd. Aby to było możliwe, nasze miasto musi wygrać rywalizację. Punkty zdobywa się przez głosowanie na stronie www.orszak.org - zakładka “Ruszył konkurs GŁOSUJ NA WIELBŁĄDA”! Każdy głos się liczy, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej kampanii. Uwaga! Konkurs trwa tylko do 30 listopada 2017 r.

-      Na wyjazd łączący rekreację z formacją duchową zaprasza wspólnota Domowego Kościoła. Wyjazd do Czarnej Góry, koło Białki Tatrzańskiej, od 27 grudnia 2017, do 1 stycznia 2018 r.,  może przyczynić się do pogłębienia relacji w małżeństwie i w rodzinie; w programie przewidziana jest też zabawa sylwestrowa. Zapisy na stronie www.dlarodziny.eu

-      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiane są faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Policja znów śle alarmujące ostrzeżenie przed oszustaMi na tzw. „wnuczka”, lub funkcjonariuszy różnych służb. POD ŻADNYMI POZORAMI NIE REAGUJMY NA TAKIE TELEFONY, SPRAWDZAJMY INFORMACJE  DZWONIĄC DO RODZINY.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.