Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXX - 2017-10-29
Data dodania: 2017-10-28
 

-      Dziś mamy możliwość zakupienia biletów na spektakl multimedialny “SYNAGOGA 22” – o św. Edycie Stein, w reżyserii Roberta Skolmowskiego, z muzyką Adama Barona, który odbędzie się w kościele pw. św. Michała Archanioła, we Wrocławiu, przy ul. Bolesława Prusa, w dniach 10, 11 i 12 listopada. Bilety w cenie 30 i 40 zł są sprzedawane w holu, przy kancelarii, po mszach św. O godz. 10, 11:30 i 19:15.

-      Przy bocznych ołtarzach można dziś składać datki na cele misyjne, z racji Tygodnia Misyjnego”.

-      Zapraszamy na wieczór uwielbienia, poświęcony świętym, który rozpocznie się w naszym kościele w wigilię Wszystkich Świętych, 31 października br., o godz. 19.00. W programie nabożeństwo do świętych naszych czasów, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, Msza święta w intencji uzdrowienia (godz. 21.30). W Wieczorze będzie uczestniczył ks. Piotr Rozpędowski, który przyjedzie do nas z KUL-u.

-      1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Msze na obu cmentarzach oławskich – o godz. 14.00.

-      Nabożeństwa wypominkowe- od 3 listopada, w dni powszednie, o godz. 17.30. Plan Wypominek dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii, oraz w gablocie, w holu, obok kancelarii.

-      W I Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

-      Odwiedziny chorych w domach- w najbliższą sobotę.

-      Nabożeństwo Wynagradzające- w sobotę, po Mszy o godz. 9.00.

-      Katecheza dla rodziców i chrzestnych – w sobotę, po Mszy wieczornej, w biurze parafii.

-      Zmiana Tajemnic Różańca – w następną niedzielę, po MSzy o 8.00.

-      Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na Wypominki. Prosimy o czytelne wpisywanie imion zmarłych i podawanie ulicy i numerów bram swego zamieszkania, co pomoże ustalić dzień, kiedy dane Wypominki będą czytane.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      Na wyjazd w góry, łączący rekreację z formacją duchową zaprasza wspólnota Domowego Kościoła. Wyjazd do Czarnej Góry, koło Białki Tatrzańskiej, od 27 grudnia 2017, do 1 stycznia 2018 r.,  może przyczynić się do pogłębienia relacji w małżeństwie i w rodzinie; w programie przewidziana jest też zabawa sylwestrowa. Zapisy na stronie www.dlarodziny.eu

-      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiane są faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii. W miesięczniku „Nowe Życie” wiele o reformacji i jej przyczynach, a także o potrzebie reform w Kościele.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.