Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXIX - 2017-10-22
Data dodania: 2017-10-23
 

-      Witamy w naszej parafii ks. Bazylego Żyńskiego, z Lityna na Ukrainie, który dziś głosi u nas kazania, a także zbiera datki na remont swego kościoła parafialnego. Warto dodać, że właśnie w parafii ks. Bazylego gościła podczas wakacji młodzież gimnazjalna z naszej parafii, porządkując polskie groby na tamtejszym cmentarzu.

-      Nabożeństwa październikowe, codziennie, o godz. 17.30.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      Zapraszamy na wieczór uwielbienia, poświęcony świętym, który rozpocznie się w naszym kościele w wigilię Wszystkich Świętych, 31 października br., o godz. 19.00. W programie nabożeństwo do świętych naszych czasów, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, Msza święta w intencji uzdrowienia (godz. 21.30). W Wieczorze będzie uczestniczył ks. Piotr Rozpędowski, który przyjedzie do nas z KUL-u.

-      Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na Wypominki. Prosimy o czytelne wpisywanie imion zmarłych i podawanie ulicy i numerów bram swego zamieszkania, co pomoże ustalić dzień, kiedy dane Wypominki będą czytane.

-      Caritas wrocławska i pelplińska nadal pomagają poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach, na północy kraju. Sporo rodzin ma problemy z zakupem opału na ogrzenie remontowanych domów, stąd akcja Caritas: „Rozpal ciepło Bożego Narodzenia” – wsparcie na zakup węgla dla poszkodowanych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są przekazy pocztowe na wysłanie datków na ten cel.

-      Na wyjazd w góry, łączący rekreację z formacją duchową zaprasza wspólnota Domowego Kościoła. Wyjazd do Czarnej Góry, koło Białki Tatrzańskiej, od 27 grudnia 2017, do 1 stycznia 2018 r.,  może przyczynić się do pogłębienia relacji w małżeństwie i w rodzinie; w programie przewidziana jest też zabawa sylwestrowa. Zapisy na stronie www.dlarodziny.eu

-      Za tydzień, na Mszy o godz. 13.00, będziemy gościli ks. Adama Woźniaka, oławianina, który w tym roku obchodzi 25. rocznicę święceń kapłańskich.

-      W przyszłą niedzielę będziemy mieli  możliwość zakupienia biletów na spektakl multimedialny “SYNAGOGA 22” – o św. Edycie Stein, w reżyserii Roberta Skolmowskiego, z muzyką Adama Barona, który odbędzie się w kościele pw. św. Michała Archanioła, we Wrocławiu, przy ul. Bolesława Prusa, w dniach 10, 11 i 12 listopada. Bilety w cenie 30 i 40 zł sprzedawane będą w holu, przy kancelarii, po mszach św. O godz. 10, 11:30 i 19:15.

-      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiane są faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.