Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXVIII - 2017-10-15
Data dodania: 2017-10-14
 

-      Dziś w Trzebnicy obchodzone są centralne uroczystości ku czci św. Jadwigi, patronki archidiecezji wrocławskiej i dnia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

-      Dziś przed naszym kościołem, przy pomniku św. Jana Pawła II zbierane są podpisy pod projektem ustawy zabraniającej aborcji eugenicznej, czyli ze względu na stan zdrowia dziecka. W nowym projekcie ustawy nie przewiduje się kar dla kobiety dopuszczaja?cej sie? aborcji. Episkopat Polski zdecydowanie poparł tę akcję. Składając podpis potrzeba podać swój Nr PESEL. Dziękuję Domowemu Kościołowi i LSO za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki podpisów.

-      Nabożeństwa październikowe, codziennie, o godz. 17.30.

-      Koronka do Miłosierdzia Bożego – od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00.

-      Już dziś zapraszamy na Wieczór uwielbienia, pt. "Świętość? - uwielbiam!", który rozpocznie się w naszym kościele, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października br., o godz. 19.00. W programie: nabożeństwo do świętych “naszych czasów”, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, Msza święta w intencji uzdrowienia (godz. 21.30). W Wieczorze będzie uczestniczył ks. Piotr Rozpędowski, który przyjedzie do nas z KUL-u.

-      Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na Wypominki. Prosimy o czytelne wpisywanie imion zmarłych. Podanie na dole kartki ulicy swego zamieszkania, pomoże ustalić dzień, kiedy dane Wypominki będą czytane.

-      Uwaga fani rodzinnego narciarstwa! Na wyjazd w góry, łączący rekreację z formacją duchową zaprasza wspólnota Domowego Kościoła. Wyjazd do Czarnej Góry, koło Białki Tatrzańskiej, który potrwa od 27 grudnia 2017, do 1 stycznia 2018 r.,  może przyczynić się do pogłębienia relacji w rodzinie; w programie przewidziana jest też zabawa sylwestrowa. Zapisy na stronie www.dlarodziny.eu

-      Bóg zapłać za datki przekazywane dziś na tacę, przeznaczone na potrzeby remontowe w naszej parafii.

-      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiane są faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.