Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXV - 2017-09-24
Data dodania: 2017-09-23
 

-      Z racji obchodzonego w ubiegłym tygodniu Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu, dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie, działającego od 24 lat, diecezjalnego Radia Rodzina.

-      Zapisy dzieci z klas III szkół podstawowych, na przygotowanie do I Komunii Św. - do końca września, bezpośrednio u ks. Pawła, w kancelarii w środę i piątek, po wieczornej Mszy św. oraz dzisijaj po mszach św. w zakrystii. Dzieci spoza naszej parafii przedstawiają pisemną zgodę proboszcza parafii swojego zamieszkania na przygotowanie i udzielenie tego sakramentu w naszym kościele. Dzieci ochrzczone poza naszą parafią przynoszą także metrykę chrztu. Uroczystość I Komunii Św. odbędzie się w II niedzielę maja 2018 r. o godzinie 10.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci – w niedzielę, 1 października, po Mszy św. o godz. 16.00. Od pierwszej niedzieli października rozpoczynają się Msze św. o g. 16.00 z naukami dla tej grupy dzieci.

-      Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – w piątek 29. 09.

-      Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych – w najbliższą sobotę po Mszy wieczornej w biurze parafialnym.

-      Za tydzień – I Niedziela października- zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8.00.

-      Za tydzień – zbiórka produktów żywnościowych i datków pieniężnych na potrzeby jadłodajni Caritas, działającej obok naszego kościoła.

-      Od następnej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa październikowe, o godz. 17.30.

-      Ponawiamy zaproszenie na weekend małżeński, który odbędzie się w Nysie, 13-15 X. Zapisy u księdza Proboszcza.

-      Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa. Wyjazd 21 października o godz. 7.30 spod wieży ciśnień. Koszt 80 zł. Zapisy w biurze parafialnym do 15 października. Ilość miejsc ograniczona.

-      W kancelarii można jeszcze nabyć kalendarze misyjne.

-      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiane są faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia” oraz „Głosu Apostołów”- tygodnika naszej parafii.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.