Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XXII - 2017-09-03
Data dodania: 2017-09-03
 

-      Dziś I niedziela września. Witamy w naszej wspólnocie ks. Patryka Stolarka, nowego wikariusza, który zastąpił ks. Piotra Rozpędowskiego. Jest z nami również diakon Adam Bilski, odbywający u nas praktykę duszpasterską. Księdzu Patrykowi oraz diakonowi Adamowi życzymy Bożego błogosławieństwa i łask potrzebnych do posługi. Życzymy też dobrego samopoczucia w Oławie.

-       Bóg zapłać osobom składającym dziś produkty żywnościowe i datki pieniężne na potrzeby jadłodajni Caritas działającą przy naszym Kościele.

-       Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów pierwszoklasistom, odbędzie się dziś, podczas Mszy o 11.30.

-      W najbliższy piątek kolejna nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 24.00. Początek po Mszy wieczornej.  Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza ruchy i wspólnoty naszej parafii, do znalezienia chwili na to szczególne spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem.

-      Nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gietrzwałdu.

-      Zapisy kandydatów do Bierzmowania od dziś do 15 września. Po tym terminie nie będzie już takiej możliwości. Zapisy bezpośrednio u ks. Patryka, po niedzielnych Mszach św., albo w biurze parafialnym w poniedziałek, lub środę. Inni księża nie będą przyjmowali zapisów. Przyjmujemy zapisy młodzieży wyłącznie z naszej parafii.

-       Zapisy dzieci Pierwszokomunijnych od 11 września do końca miesiąca, w kancelarii parafialnej w środy i piątki po wieczornej Mszy św.

-      Spotkanie powstającej w naszej parafii Diakonii Trzeźwości, skupiającej osoby, którym zależy na promowaniu trzeźwości, w najbliższą sobotę, 9 września, po wieczornej Mszy św., w Centrum Formacji. Warto zaznaczyć, że inicjatywa stworzenia takiego kręgu zrodziła się po sierpniowym wieczorze modlitwy o trzeźwość.

-      Zapraszamy na czuwanie modlitewne Archidiecezji Wrocłąwskiej na Jasnej Górzxe 15-16 września. Szczegóły za tydzień.

-      Już dziś zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia.  Odbędzie się on 16 września, o godz. 19.00.

-      Ponawiamy zaproszenie na weekend małżeński, który odbędzie się w Nysie, 13-15.X. Zapisy u księdza Proboszcza.

-      W kancelarii parafialnej można jeszcze nabyć kalendarze misyjne.

-      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiane są faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”. Dziś, dodatkowo, będzie można nabyć „Vox Nostra”, pismo redagowane przez alumnów wrocławskiego seminarium duchownego. Diakon Adam będzie je rozprowadzał osobiście w kancelarii, po każdej Mszy św.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.