Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XIV - 2017-07-09
Data dodania: 2017-07-07
 

-       Parafia MB Pocieszenia składa serdeczne podziękowanie za materialną pomoc, udzieloną w minioną niedzielę pogorzelcom ze Ścinawy Polskiej.

-       W najbliższy czwartek na rekolekcje wakacyjne wyjeżdża nasza schola „Apostolskie Nutki”. Ponieważ do sfinansowania transportu zabrakło im 2000 zł, dlatego dziś, przed kościołem, będą uśmiechać się do Państwa, licząc na ofiarny datek.

-       Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Po południu odprawiane są Msze jedynie o godz. 13.00, 18.00 i 21.00.

-       W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne jest od 9.30- 11.00 w środy i piątki; po wieczornej Mszy św. – od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele – biuro nieczynne.

-       Klub Dyskusyjny Areopag zaprasza na spotkanie ze Sławomirem Szmalem, znanym piłkarzem ręcznym, które odbędzie się w sali konferencyjnej naszego Centrum Formacji, w najbliższą środę, 12 lipca, o godz. 19.00.

-       Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Wrocławia do Częstochowy potrwa od 2 do 10 sierpnia. Zapisy w parafii MB Pocieszenia 26 - 28 lipca br. Dla duchowych uczestników Pielgrzymki istnieje możliwość zapisania się na wyjazd do Częstochowy na jej zakończenie, 10.08.

-       Dziś, po Mszach św., można nabyć w kancelarii jubileuszowe wydanie albumu „Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku”, wybitne dzieło Grzegorza Górnego, który niedawno gościł w naszej parafii. Cena – 60 zł. Proponujemy też książkę na wakacje „Nawrócona wiedźma” – przedstawiająca autentyczną historię nawrócenia polskiej aktorki, przez lata uwikłanej w czarną magię. Mamy też płytę z koncertem organowym Pawła Ożgi, absolwenta wrocławskiej Akademii Muzycznej, naszego organisty; jest to cegiełka na remont organów w naszej świątyni. Koszt 25 zł.

-       Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na chrzciny i inne rodzinne spotkania. Z wynajmu mogą korzystać również firmy i organizacje (wystawiane są faktury). Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-       Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”.

-   Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.