Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Zwykła XII - 2017-06-25
Data dodania: 2017-06-24
 

-      Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie, o godz. 17.30.

-      Dziś towarzyszy nam zespół muzyczny „Nuntis”, zwykle posługujący na Mszach o 19.15. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć datek na dofinansowanie ich wakacyjnego wyjazdu rekolejcyjnego na „Strefę chwały”, którą prowadzi bp Grzegorz Ryś.

-      Dziś Klub dyskusyjny Areopag zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Górnym, publicystą, reżyserem, producentem filmowym, który zaprezentuje swój album „Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku”. Spotkanie, z racji 100. Rocznicy objawień, odbędzie się w  17.00.

-      Uroczystość odpustowa w naszej parafii – 29 czerwca, o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Bolesław Orłowski, oficjał Metropolitalnego Sądu  Duchownego we Wrocławiu. We Mszy św. weźmie też udział nasz nowy wikariusz, który zastąpi ks. Piotra Rozpędowskiego, odchodzącego na dalsze studia.

-      Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – w następną niedzielę po Mszy o godz. 8.00.

-      Od następnej niedzieli, przez lipiec i sierpień, będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św. Nie będzie Mszy o godz. 16.00, a ostatnia Msza w niedzielę będzie przesunięta z 19.15, na 21.00.

-      W lipcu i sierpniu biuro parafialne będzie czynne od 9.30- 11.00 – w środy i piątki; po wieczornej Mszy św. – od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele – biuro nieczynne.

-      W następną niedzielę odbędzie się przykościelna zbiórka datków na pogorzelców ze Ścinawy Polskiej, którzy przed miesiącem stracili w pożarze dom. Zbiórkę datków, zaakceptowaną przez Metropolitę Wrocławskiego, przeprowadzą osoby z parafii MB Pocieszenia.

-      W biurze parafialnym jest do nabycia książka dla dzieci, pisana wierszem, autorstwa Lusi Ogińskiej, autorki, której twórczość mieliśmy okazję poznać goszcząc Romualda Kłosa, aktora z „Pasji” Mela Gibsona. Książka wspaniale kształtuje u dzieci zarówno umiłowanie Boga, jak i Ojczyzny.

-      Do nabycia jest też płyta z koncertem organowym Pawła Ożgi, naszego organisty, która jest cegiełka na remont organów w naszej świątyni; Koszt 25 zł.

-      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na rodzinne spotkania z różnych okazji. Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Zachęcamy do lektury naszego tygodnika „Głos Apostołów” oraz „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”.

-      Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia.