Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer

Niedziela Trójcy Świętej - 2017-06-11
Data dodania: 2017-06-11
 

-      Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe – codziennie, o godz. 17.30.

-      13 czerwca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie, z procesją, w ramach archidiecezjalnej Nowenny roku 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Początek – godz. 17.30.

-      14 czerwca – wspominamy w liturgii bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

-     15 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia Msze św. u nas: o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 13.00 i po południu – o 18.00.  Po Mszy o godz. 10.00 udamy się do sanktuarium MB Pocieszenia, skąd wyruszy uroczysta procesja parafii oławskich; Zakończenie – przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia przygotowuje ołtarz przy pomniku św. Jana Pawła II (ołtarz Róż Różańcowych i Straży Honorowej NSPJ) i przy ul. Strzelnej (ołtarz Ruchu Światło – Życie i Odnowy w Duchu Świętym). Uprzejmie prosimy o przyniesienie kwiatów do udekorowania ołtarzy w środę, po wieczornej Mszy św. Spotkanie osób chętnych do pomocy przy budowie ołtarzy- również w środę po wieczornej Mszy św., w Centrum Formacji (dawny dom katechetyczny). Prosimy o zgłoszenie się również panów do niesienia sztandarów naszej parafii. Dla nich zbiórka z tyłu kościoła w czwartek, po Mszy o godz. 10.00.

-      17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika.

-      W biurze parafialnym jest do nabycia książka dla dzieci, pisana wierszem, autorstwa Lusi Ogińskiej, autorki, której twórczość mieliśmy okazję poznać goszcząc Romualda Kłosa, aktora z „Pasji” Mela Gibsona. Książka wspaniale kształtuje u dzieci zarówno umiłowanie Boga, jak i Ojczyzny.

-      Za tydzień – III niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w parafii.

-      Dziś po mszach św. można nabywać u organisty płytę z koncertem organowym Pawła Ożgi, który dziś właśnie zasiada za organami. Płyta będzie do kupienia również w tygodniu, w biurze parafialnym; koszt 25 zł, Jest to cegiełka na remont organów w naszym kościele. Zachęcamy do nabywania płyty.

-      Zachęcamy do wynajmowania kompleksu sal w Centrum Formacji na rodzinne spotkania z różnych okazji. Obiekt jest prezentowany na stronie internetowej naszej parafii.

-      Bóg zapłać Róży MB Królowej Polski za obrusy ołtarzowe, przygotowane specjalnie na zbliżający się odpust.

-      Zachęcamy do lektury naszego tygodnika „Głos Apostołów” oraz „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Nowego Życia”. W “Głosie Apostołów”, m.in. relacja z udziału młodych oławian w spotkaniu Lednica 2017, Artykuł „Misterium absolutum” – o Trójcy Świętej, a także relacja z zakończonych niedawno warsztatów o budowaniu szczęścia w rodzinie.

-    Jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia, wszystkim życzymy dobrego tygodnia