Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Oława zaprasza na Światowe Dni Młodzieży
Data dodania: 2016-07-16 19:47:19

 

Od 20 do 25 lipca 2016, w ramach Światowych Dni Młodzieży, w naszej parafii będziemy gościli grupę z Andrii we Włoszech, wraz z duszpasterzami.

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. Wizyta delegacji z Włoch na początku roku stała się okazją do bliższego poznania się, wymiany pierwszych informacji i nawiązania bliższych kontaktów.

  A potem przyszedł czas na budowanie grypy wolontariuszy oraz mozolne planowanie lipcowego szczytu młodych w wymiarze całego miasta. Odpowiedzialnym za organizację ŚDM w naszej parafii został ks. Piotr Rozpędowski. we współpracę chętnie zaangażowała się młodzież z Ruchu Światło-Życie, z Gimnazjum nr 2, w którym ks. Piotr uczy religii oraz młodzieżowy zespół muzyczny „Nuntios”, grający u nas na Mszach niedzielnych, o godz. 19.15 i schola dziecięca Apostolskie Nutki.

  Oprócz precyzyjnego zaplanowania pobytu gości w Oławie, podopieczni ks. Piotra podjęli się nagrania krótkiego filmu zapraszającego do naszego miasta. Film, który zyskał rozgłos w całej archidiecezji, trafił nie tylko do Włochów, ale i do pozostałych grup narodowych.

  Wspólnota pw. śś. ąp. Piotra i Pawła wydała też serię sześciu widokówek prezentujących Oławę. Będzie je można nabyć, m.in. podczas festynu na stadionie.  Specjalną widokówkę, w język włoskim, przygotowano dla młodych, który przybędą do naszej parafii. Kartka ta trafi również do rodzin, które zaprosiły do siebie uczestników Światowych Dni Młodzieży.

 

Więcej...
 
Zapraszamy do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie!
Data dodania: 2016-05-16 11:03:14
  Od niedawna nasza parafia stała się oficjalnym punktem przygotowań dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jeśli jesteś zainteresowany tym wydarzeniem - zapraszamy! Oławska grupa będzie brała udział w najbardziej rozbudowanym pakiecie - A1 (obecność w Krakowie 25-31 lipca). Przedział wiekowy 15 - 35 lat. Koszt - około 700 zł. Więcej informacji u ks. Piotra Rozpędowskiego, rozpedowski.piotr@gmail.com
 
 
Wigilia Zesłania Ducha Świętego 2016
Data dodania: 2016-05-09 10:55:08
 Zapraszamy do udziału w ogólnooławskiej Wigilii Zesłania Ducha Świętego, która odbędzie się w najbliższą sobotę 14 maja w naszym kościele parafialnym. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godzinie 20:00.
W planie są następujące wydarzenia:
- nabożeństwo Effatha
- konferencje/świadectwa/uwielbienie
- Adoracja Najświętszego Sakramentu/ Namiot Spotkania
- Modlitwa o wylanie Darów Ducha Świętego
- Msza Święta - godzina 23:00

 
 
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
Data dodania: 2016-03-26 15:51:10
Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy za poczęte dziecko można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
Więcej...
 
Wielka Sobota u Apostołów
Data dodania: 2016-03-26 09:57:03
 

     Dziś trwamy w zadumie i na modlitwie przy Grobie Pańskim, upamiętniającym finał opowiedzenia się człowieka przeciw Jezusowi - Miłości Wcielonej. Zatrzymanie przy Grobie Pańskim niech będzie okazją do uświadomienia sobie, po raz kolejny, jak wiele warto poświęcić dla człowieka, aby powiedzieć „kocham”.

W naszej parafii święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie trwało do 14.00, co pół godziny. Później kościół zostanie zamknięty, aby móc go przygotować do wieczornej liturgii.

- Liturgia Wigilii Paschalnej, dla dzieci - godz. 18.00, dla dorosłych- ogodz. 21.00. W Starym Górniku – godz. 19.00.

 
Pielgrzymka samolotowa na Maltę, śladami św. Pawła
Data dodania: 2016-03-25 16:05:19

 

 

24.09. - 01.10.2016 r.

 

     Na kolejną wyprawę śladami św. Pawła zaprasza grupa pielgrzymkowa działająca przy naszej parafii. Tym razem pragniemy nawiedzić Maltę - wyspiarskie państwo na Morzy Śródziemnym. To właśnie u jej wybrzeży, w roku 60., miał się rozbić statek przewozący do Rzymu uwięzionego św. Pawła. Przebywając na wyspie, Apostoł nawrócił jej mieszkańców na chrześcijaństwo.

 

Koszt pielgrzymki: 3750 PLN/os.

Zapisy do końca kwietnia, w kancelarii.

 

 
Więcej...
 
Zapraszamy na Koncert Wielkopostny
Data dodania: 2016-03-17 22:28:38
              Na VII edycję Koncertów Wielkopostnych, organizowanych przez parafię pw. śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie, zapraszamy w uroczystość św. Józefa, 19 marca, o godz. 19.00.

Podczas tegorocznego koncertu, zostanie zaprezentowane dzieło prawosławnego metropolity Hiliriona Alfiejewa „Pasja wg św. Mateusza”, w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej oraz połączonych chórów: Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Chóru Kameralnego Oktoich, Ordynariatu Polowego Cerkwii Prawosławnej. Całością będzie dyrygował prof. Alan Urbanek.

Patronat honorowy nad koncertem objął: Abp Jóef Kupny metropolitan wrocławski, Dawid Jackiewicz minister skarbu, Zdzisław Brezdeń starosta Powiatu Oławskiego, Tomasz Frischmann burmistrz Oławy.

Patronat medialny: Oławska Telewizja Kablowa, Gazeta Powiatowa Oławska, Gość Niedzielny, Radio Rodzina, Głos Apostołów.

Więcej...
 
Przeczytaj coś ciekawego: marcowe NOWE ŻYCIE
Data dodania: 2016-03-08 14:34:42
 
     Zapraszamy do lektury marcowego „Nowego Życia”! W najnowszym wydaniu naszego archidiecezjalnego miesięcznika przeczytamy między innymi:

- artykuł ks. Grzegorza Sokołowskiego poświęcony wartości rodziny

- rozważania niedzielnej Ewangelii, które opracował nasz tegoroczny rekolekcjonista – ks. Rafał Kowalski

- wywiad z biskupem nominatem Archidiecezji Wrocławskiej; o. Jackiem Kicińskim

- rozważanie ks. prof. Mariusza Rosika na temat „Jezusa pamiętającego”

- artykuł o tym czym są odpusty w kościele?

- nowe przepisy siostry Anieli

Zachęcamy do czytania całkowicie odmienionego miesięcznika!

 

 
 
<< Strona 3 >>