Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Przeczytaj coś ciekawego: marcowe NOWE ŻYCIE
Data dodania: 2016-03-08 14:34:42
 
     Zapraszamy do lektury marcowego „Nowego Życia”! W najnowszym wydaniu naszego archidiecezjalnego miesięcznika przeczytamy między innymi:

- artykuł ks. Grzegorza Sokołowskiego poświęcony wartości rodziny

- rozważania niedzielnej Ewangelii, które opracował nasz tegoroczny rekolekcjonista – ks. Rafał Kowalski

- wywiad z biskupem nominatem Archidiecezji Wrocławskiej; o. Jackiem Kicińskim

- rozważanie ks. prof. Mariusza Rosika na temat „Jezusa pamiętającego”

- artykuł o tym czym są odpusty w kościele?

- nowe przepisy siostry Anieli

Zachęcamy do czytania całkowicie odmienionego miesięcznika!

 

 
 
Oławianie uczczą Żołnierzy Wyklętych
Data dodania: 2016-02-20 21:51:17
 

Kolejny już raz, 1 marca, będziemy obchodzili „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Przypomnijmy, że to święto państwowe, zostało ustanowione z inicjatywy śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, a przyjęte w 2011 r. przez jego następcę.

Oławskie obchody tego święta odbędą się w niedzielę, 28 lutego 2016 r.

Idea „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odnosi się nie tylko do politycznego i zbrojnego oporu społeczeństwa polskiego przeciwko komunistycznemu zniewoleniu, narzuconemu Polsce w 1944 r., ale również do tych wszystkich często bezimiennych bohaterów, dla których triada „Bóg – Honor – Ojczyzna” były autentycznymi wartościami, za które płacili najwyższą cenę.

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, to nie tylko wyraz hołdu dla Wojska Polskiego, jego tradycji walk i patriotyzmu. To także przypomnienie, że ofiara i cierpienie, są wpisane w etos chrześcijanina. To wreszcie znak, że w obronie prawdy człowiek nie tylko może, ale nawet powinien ponosić ofiarę, tak, jak ofiarę poniósł na Krzyżu nasz Pan-Jezus Chrystus, albowiem prawdą jest, iż „jeśli wy mówić przestaniecie, [wówczas] kamienie wołać będą”.
Niech modlitwa w intencji okrutnie pomordowanych i niewinnie zgładzonych tysięcy sióstr i braci, będzie wyrazem naszej pamięci o ich determinacji, ofiarności i miłości do własnej Matki-Polski.

 

Więcej...
 
Spotkanie dyskusyjne: JAK BUDOWAĆ SZCZĘŚCIE W MAŁŻEŃSTWIE?
Data dodania: 2016-02-10 16:15:23
     Poradnia Rodzinna naszej parafii oraz Klub Dyskusyjny Areopag zapraszają na spotkanie z dr hab. Mieczysławem Guzewiczem, na temat budowania szczęścia w małżeństwie.
     Spotkanie odbędzie się w naszym kościele, 16 lutego 2016 (wtorek), godz. 18.30.
     Prelegent – żonaty, troje dzieci – jest doktorem teologii biblijnej, członkiem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Diecezjalnej Komisji ds. Rodziny.
 
     Na pary małżeńskie, które przyjdą z fotografiami ślubnymi, czekać będzie niespodzianka. Wśród uczestników debaty zostaną rozlosowane trzy darmowe zaproszenia na romantyczną kolację małżeńską, w ten wtorkowy wieczór, w jednej z oławskich restauracji.

 
 
Funkcjonowanie kancelarii parafialnej w czasie ferii zimowych
Data dodania: 2016-01-02 15:56:22
 
Podczas ferii zimowych kancelaria parafialna czynna:
 
- W poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 9:30 do 11:00 oraz po wieczornej Mszy Świętej;
- w drugim tygodniu ferii - w dn. 7-13.02.2016 r. w poniedziałek, wtorek i piątek od 9:30 do 11.00 oraz po wieczornej Eucharystii
 
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 
 
Plan wizyty duszpasterskiej 2015/2016 r.
Data dodania: 2015-12-18 09:33:30
Poniżej przedstawiamy plan kolędy wg dat i ulic naszej Parafii. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o g. 16.00 (poniedziałek - piątek), w soboty zaś o g. 11.00 (na filiach o g. 10.00). 

     Zwyczajem jest, że ramach przygotowania do kolędy rodzina dekoruje stół w głównym pokoju obrusem, na którym ustawia krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież uczestnicząca w katechezie szkolnej przygotowuje do wglądu zeszyty. 

    W przypadku nieobecności rodziny w podanym terminie, prosimy o zapisanie się na kolędę uzupełniającą, która odbędzie się 27 stycznia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Więcej...
 
Zapalmy światełko w rocznicę stanu wojennego
Data dodania: 2015-12-11 06:49:39
 
     Zbliża się kolejna rocznica dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. Ojciec Święty Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile – zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.
     Podobnie, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia br. o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego. Biskupi proponują także, aby podczas Mszy Świętych w niedzielę, 13 grudnia, objąć modlitwą szczególnie tych, którzy zginęli lub cierpieli broniąc godności człowieka.
Więcej...
 
Zapraszamy na rekolekcje adwentowe
Data dodania: 2015-12-05 19:26:06
 
     W tym roku rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się, wyjątkowo, o tydzień wcześniej, niż zwykle to bywało. Duchowe spotkania pod hasłem "Bogaty w miłosierdzie", rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu, 6 grudnia i potrwają do środy, 9 grudnia br. Nauki będzie głosił ks. Jerzy Babiak, dyrektor Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu.
 
 
Więcej...
 
Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
Data dodania: 2015-11-20 09:46:52
Zapraszamy serdecznie do udziału w Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie sprawowaną przez o. Andrzeja Smołkę.  
 
Czwartek 26 XI 2015 o godzinie 18:00
 
 
<< Strona 3 >>