Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
Data dodania: 2016-03-26 15:51:10
Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy za poczęte dziecko można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
Więcej...
 
Wielka Sobota u Apostołów
Data dodania: 2016-03-26 09:57:03
 

     Dziś trwamy w zadumie i na modlitwie przy Grobie Pańskim, upamiętniającym finał opowiedzenia się człowieka przeciw Jezusowi - Miłości Wcielonej. Zatrzymanie przy Grobie Pańskim niech będzie okazją do uświadomienia sobie, po raz kolejny, jak wiele warto poświęcić dla człowieka, aby powiedzieć „kocham”.

W naszej parafii święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie trwało do 14.00, co pół godziny. Później kościół zostanie zamknięty, aby móc go przygotować do wieczornej liturgii.

- Liturgia Wigilii Paschalnej, dla dzieci - godz. 18.00, dla dorosłych- ogodz. 21.00. W Starym Górniku – godz. 19.00.

 
Pielgrzymka samolotowa na Maltę, śladami św. Pawła
Data dodania: 2016-03-25 16:05:19

 

 

24.09. - 01.10.2016 r.

 

     Na kolejną wyprawę śladami św. Pawła zaprasza grupa pielgrzymkowa działająca przy naszej parafii. Tym razem pragniemy nawiedzić Maltę - wyspiarskie państwo na Morzy Śródziemnym. To właśnie u jej wybrzeży, w roku 60., miał się rozbić statek przewozący do Rzymu uwięzionego św. Pawła. Przebywając na wyspie, Apostoł nawrócił jej mieszkańców na chrześcijaństwo.

 

Koszt pielgrzymki: 3750 PLN/os.

Zapisy do końca kwietnia, w kancelarii.

 

 
Więcej...
 
Zapraszamy na Koncert Wielkopostny
Data dodania: 2016-03-17 22:28:38
              Na VII edycję Koncertów Wielkopostnych, organizowanych przez parafię pw. śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie, zapraszamy w uroczystość św. Józefa, 19 marca, o godz. 19.00.

Podczas tegorocznego koncertu, zostanie zaprezentowane dzieło prawosławnego metropolity Hiliriona Alfiejewa „Pasja wg św. Mateusza”, w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej oraz połączonych chórów: Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Chóru Kameralnego Oktoich, Ordynariatu Polowego Cerkwii Prawosławnej. Całością będzie dyrygował prof. Alan Urbanek.

Patronat honorowy nad koncertem objął: Abp Jóef Kupny metropolitan wrocławski, Dawid Jackiewicz minister skarbu, Zdzisław Brezdeń starosta Powiatu Oławskiego, Tomasz Frischmann burmistrz Oławy.

Patronat medialny: Oławska Telewizja Kablowa, Gazeta Powiatowa Oławska, Gość Niedzielny, Radio Rodzina, Głos Apostołów.

Więcej...
 
Przeczytaj coś ciekawego: marcowe NOWE ŻYCIE
Data dodania: 2016-03-08 14:34:42
 
     Zapraszamy do lektury marcowego „Nowego Życia”! W najnowszym wydaniu naszego archidiecezjalnego miesięcznika przeczytamy między innymi:

- artykuł ks. Grzegorza Sokołowskiego poświęcony wartości rodziny

- rozważania niedzielnej Ewangelii, które opracował nasz tegoroczny rekolekcjonista – ks. Rafał Kowalski

- wywiad z biskupem nominatem Archidiecezji Wrocławskiej; o. Jackiem Kicińskim

- rozważanie ks. prof. Mariusza Rosika na temat „Jezusa pamiętającego”

- artykuł o tym czym są odpusty w kościele?

- nowe przepisy siostry Anieli

Zachęcamy do czytania całkowicie odmienionego miesięcznika!

 

 
 
Oławianie uczczą Żołnierzy Wyklętych
Data dodania: 2016-02-20 21:51:17
 

Kolejny już raz, 1 marca, będziemy obchodzili „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Przypomnijmy, że to święto państwowe, zostało ustanowione z inicjatywy śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, a przyjęte w 2011 r. przez jego następcę.

Oławskie obchody tego święta odbędą się w niedzielę, 28 lutego 2016 r.

Idea „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odnosi się nie tylko do politycznego i zbrojnego oporu społeczeństwa polskiego przeciwko komunistycznemu zniewoleniu, narzuconemu Polsce w 1944 r., ale również do tych wszystkich często bezimiennych bohaterów, dla których triada „Bóg – Honor – Ojczyzna” były autentycznymi wartościami, za które płacili najwyższą cenę.

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, to nie tylko wyraz hołdu dla Wojska Polskiego, jego tradycji walk i patriotyzmu. To także przypomnienie, że ofiara i cierpienie, są wpisane w etos chrześcijanina. To wreszcie znak, że w obronie prawdy człowiek nie tylko może, ale nawet powinien ponosić ofiarę, tak, jak ofiarę poniósł na Krzyżu nasz Pan-Jezus Chrystus, albowiem prawdą jest, iż „jeśli wy mówić przestaniecie, [wówczas] kamienie wołać będą”.
Niech modlitwa w intencji okrutnie pomordowanych i niewinnie zgładzonych tysięcy sióstr i braci, będzie wyrazem naszej pamięci o ich determinacji, ofiarności i miłości do własnej Matki-Polski.

 

Więcej...
 
Spotkanie dyskusyjne: JAK BUDOWAĆ SZCZĘŚCIE W MAŁŻEŃSTWIE?
Data dodania: 2016-02-10 16:15:23
     Poradnia Rodzinna naszej parafii oraz Klub Dyskusyjny Areopag zapraszają na spotkanie z dr hab. Mieczysławem Guzewiczem, na temat budowania szczęścia w małżeństwie.
     Spotkanie odbędzie się w naszym kościele, 16 lutego 2016 (wtorek), godz. 18.30.
     Prelegent – żonaty, troje dzieci – jest doktorem teologii biblijnej, członkiem Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Diecezjalnej Komisji ds. Rodziny.
 
     Na pary małżeńskie, które przyjdą z fotografiami ślubnymi, czekać będzie niespodzianka. Wśród uczestników debaty zostaną rozlosowane trzy darmowe zaproszenia na romantyczną kolację małżeńską, w ten wtorkowy wieczór, w jednej z oławskich restauracji.

 
 
Funkcjonowanie kancelarii parafialnej w czasie ferii zimowych
Data dodania: 2016-01-02 15:56:22
 
Podczas ferii zimowych kancelaria parafialna czynna:
 
- W poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 9:30 do 11:00 oraz po wieczornej Mszy Świętej;
- w drugim tygodniu ferii - w dn. 7-13.02.2016 r. w poniedziałek, wtorek i piątek od 9:30 do 11.00 oraz po wieczornej Eucharystii
 
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 
 
<< Strona 3 >>