Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Zapalmy światełko w rocznicę stanu wojennego
Data dodania: 2015-12-11 06:49:39
 
     Zbliża się kolejna rocznica dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. Ojciec Święty Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile – zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie.
     Podobnie, Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia br. o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego. Biskupi proponują także, aby podczas Mszy Świętych w niedzielę, 13 grudnia, objąć modlitwą szczególnie tych, którzy zginęli lub cierpieli broniąc godności człowieka.
Więcej...
 
Zapraszamy na rekolekcje adwentowe
Data dodania: 2015-12-05 19:26:06
 
     W tym roku rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się, wyjątkowo, o tydzień wcześniej, niż zwykle to bywało. Duchowe spotkania pod hasłem "Bogaty w miłosierdzie", rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu, 6 grudnia i potrwają do środy, 9 grudnia br. Nauki będzie głosił ks. Jerzy Babiak, dyrektor Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu.
 
 
Więcej...
 
Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
Data dodania: 2015-11-20 09:46:52
Zapraszamy serdecznie do udziału w Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie sprawowaną przez o. Andrzeja Smołkę.  
 
Czwartek 26 XI 2015 o godzinie 18:00
 
 
VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Data dodania: 2015-11-06 09:31:04
 
     Modlitwa i wsparcie materialne - oto, co każdy z nas, bez wyjątku, może zrobić dla chrześcijan w Syrii, w niedzielę, 8 listopada, 2015 r.
 
     Bestialsko mordowani przez terrorystyczne, tzw. "Państwo Islamskie", skazani na opuszczenie stron rodzinnych - zdani są jedynie na nas. Jak widzimy, kraje zachodnie nie reagują na holokaust chrześcijan. Ich eksterminacja przechodzi bez echa, podczas gdy Europa zachodnia roztacza wielką kampanię na rzecz uchodźców muzułmańskich w Europie.
     Tym bardziej niech nie braknie naszej wrażliwości w najbliższą niedzielę, 8 listopada 2015 r., kiedy to, również w naszej parafii, będziemy się modlili za Kościół w Syrii. Nie omijajmy też wolontariuszy, którzy przy wejsciach do kościoła będą zbierali datki. Będą one przeznaczone na rzecz chrześcijan oraz wszstkichyjących w rejonach objętych prześladowaniami, aby nie byli zmuszeni do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. 

     Ofiarę złożyć można także za pomocą SMS-a o treści "Ratuje" pod nr 72405 (koszt 2 zł+VAT). Akcja potrwa do 31 grudnia br.

     W imieniu obdarowanych, wszsytkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
 
Więcej...
 
Plan nabożeństw wypominkowych w 2015 r.
Data dodania: 2015-10-20 10:03:29
      
 
          Poniżej przedstawiamy plan wypominek w tym roku. Nabożeństwa będą odbywały sie w naszym kościele w wyznaczonych terminach o godzinie 17.30.
Więcej...
 
Zapraszamy na Koncert Papieski do kościoła Apostołów!
Data dodania: 2015-10-17 11:52:16

 

Podczas koncertu usłyszymy oratorium „Madonny św. Jana Pawła II”

w wykonaniu zespołu Spirituals Singers Band. Patronat honorowy nad koncertem objęli:

abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, Zdzisław Brezdeń, starosta powiatu oławskiego i Tomasz Frischmann, burmistrz Oławy.

 

Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Koncertu zostanie wręczone wyróżnienie „Przyjaciel Apostołów”, przyznawane osobom zasłużonym dla naszej wspólnoty. Tym razem zostanie nim uhonorowany

Zdzisław Brezdeń, Starosta Powiatu Oławskiego.

 

Kościół śś. ap. Piotra i Pawła (Oława, pl. Zamkowy)

23.10., o godz. 19.00.

 

Dobrowolne datki, zbierane podczas koncertu będą przeznaczone na wsparcie organizacji Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku.

Więcej...
 
Komunikat KEP przed wyborami parlamentarnymi
Data dodania: 2015-10-10 06:38:16

 

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zarządzonymi na dzień 25 października 2015 roku

 

    Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

     Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42).

     Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

     Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

      Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

      Warszawa, 7 października  2015 r.

 
Rocznica ludobójstwa na Wołyniu
Data dodania: 2015-07-11 14:03:38
 
11 lipca br., mija 72 rocznica „Rzezi Wołyńskiej" popełnionej przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA (tzw. "krwawa niedziela") na ludności polskiej. W wyniku masowych czystek etnicznych w latach 1942-1944, życie straciło od 60 tys. do 200 tys. Polaków. Chcąc upamiętnić pamięć okrutnie pomordowanych zapraszamy wiernych na mszę świętą w intencji ofiar oraz projekcję filmu pt. "Było sobie miasteczko" w środę 15 lipca o godz. 18.00. 
 
<< Strona 3 >>