Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Warto przeczytać
Francja: parlamentarzyści nie mogą nosić symboli religijnych
Data dodania: 2018-01-31 10:17:07

 

Francuskie Zgromadzenie Narodowe zabroniło deputowanym noszenia rzucających się w oczy symboli religijnych. Zakaz zawarty jest w nowym dress code’dzie dla parlamentarzystów.

Został on wydany po tym, jak jeden z deputowanych przemawiał z parlamentarnej mównicy w koszulce piłkarskiej w czasie debaty o klubach amatorskich. Ubiór ma być od tej pory pod każdym względem neutralny, a opinie mogą być wyrażane jedynie słowami. Dlatego zabrania się „noszenia wszelkich rzucających się w oczy symboli religijnych, mundurów, logo czy reklam handlowych lub sloganów politycznych”.

Więcej...
 
Francja: kontrowersje ws. delegatów na spotkanie posynodalne
Data dodania: 2018-01-31 10:16:04
   
     Federacja Skautingu Europejskiego we Francji opublikowała oświadczenie, w którym wyraża swoje "zdumienie i brak zrozumienia" wobec wyboru delegatów młodzieży, którzy wezmą udział w marcowym spotkaniu młodych w Rzymie, poprzedzającym Synod Biskupów. Kontrowersje wzbudza pominięcie w gronie delegatów przedstawiciela Skautów Europy, a także wybór delegata reprezentującego Wiejski Ruch Młodzieży Chrześcijańskiej (MRJC) - organizację, której poglądy nt. ochrony życia są sprzeczne z nauką Kościoła.
Więcej...
 
Abp Gądecki- Schronienie nie zostanie udzielone temu, kto stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa
Data dodania: 2018-01-19 11:42:36
 

– Schronienie nie zostanie udzielone także temu, kto stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Państwa mają prawo do podjęcia działań przeciwko nielegalnej emigracji, przy poszanowaniu praw człowieka wszystkich obywateli – powiedział abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, podczas konferencji prasowej nt migrantów i uchodźcó w w Warszawie, 15 stycznia 2018 r.

Więcej...
 
Różaniec do wnętrza: Oczyszczenie Kościoła
Data dodania: 2018-01-19 11:26:09
 

      "Różaniec do wnętrza: Oczyszczenie Kościoła" jest inspirowany Różańcem do Granic, który miał miejsce w Polsce 7 października 2017, a także Różańcem na Wybrzeżu w Irlandii z 26 listopada.

     Jest to jednak Różaniec, który ma służyć oczyszczaniu wnętrz. Organizatorzy zwracają uwagę, że trzeba spojrzeć do wewnątrz, aby zobaczyć zarówno problem, jak i rozwiązanie. To Różaniec, który ma rozpalić Światło, które zostało przygaszone. I właśnie dlatego niemalże woła o święto Matki Boskiej Gromnicznej.

     2 lutego 2018 r., w dniu obchodów podwójnej uroczystości: Ofiarowania Jezusa w świątyni i Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny (zwanej także Gromniczną), w Stanach Zjednoczonych wierni zgromadzą się w swoich parafialnych kościołach, by odmówić Różaniec w intencji oczyszczenia Kościoła i triumfu światła Chrystusa nad wszelkim grzechem i błędem. 

 

Więcej...
 
Prawo narodu do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego podkreśla ks. kard. Robert Sarah z Watykanu.
Data dodania: 2017-10-24 08:37:33
 

W czasie gdy Europa przeżywa ogromny kryzys tożsamości, a także ten związany z napływem imigrantów, przesłanie ks. kard. Saraha wypowiedziane 22.10.2017 r., na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a dzień później w polskim Senacie to bardzo ważne słowa.


Więcej...
 
Kard. Sarah w Senacie- od rodziny zależy przyszłość świata
Data dodania: 2017-10-24 08:26:05
 

- Dziś rodzina znajduje się pod różnymi formami nacisku. Zachód chce zniszczyć rodzinę, uważa, że ma prawo dyktować jak ma wyglądać rodzina i społeczeństwo - mówił podczas V sesji Kongresu „Europa Christi” kard. Robert Sarah, która odbyła się 23 października 2017 r. w Senacie RP. Wygłosił on wykład nt. nowych form kolonializmu.


Więcej...
 
Austria: na czele rządu stanie praktykujący katolik
Data dodania: 2017-10-16 20:40:04
 

      Według dotychczasowych wyników wczorajsze wybory parlamentarne w Austrii wygrała Partia Ludowa zdobywając ponad 31 procent głosów wyborców. Jej przewodniczący i dotychczasowy minister spraw zagranicznych, zaledwie 31-letni Sebastian Kurz, obejmie najprawdopodobniej urząd kanclerza jako najmłodszy przywódca na świecie.


Więcej...
 
Znienawidzony Różaniec do granic
Data dodania: 2017-10-14 12:39:27
 
 

Ledwie kojarzyłem o co chodzi w akcji „Różaniec do granic” i trudno się dziwić, bo cóż ateistę mogą obchodzić religijne obrzędy? Oczywiście słyszałem, że odbędzie się ogólnopolskie odmawianie różańca, ale poza odnotowaniem faktu nie dochodziłem, czemu to ma służyć i kto to wymyślił. Wydaje się, że to jedyne naturalne zachowanie dla ateisty, a jednak nie. Całe armie ateistyczne ruszyły, żeby dokopać polskim katolikom i tutaj zaczyna się opowieść o fenomenie nienawiści.

Więcej...
 
<< Strona 2 >>