Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Warto przeczytać
Kard. Sarah w Senacie- od rodziny zależy przyszłość świata
Data dodania: 2017-10-24 08:26:05
 

- Dziś rodzina znajduje się pod różnymi formami nacisku. Zachód chce zniszczyć rodzinę, uważa, że ma prawo dyktować jak ma wyglądać rodzina i społeczeństwo - mówił podczas V sesji Kongresu „Europa Christi” kard. Robert Sarah, która odbyła się 23 października 2017 r. w Senacie RP. Wygłosił on wykład nt. nowych form kolonializmu.


Więcej...
 
Austria: na czele rządu stanie praktykujący katolik
Data dodania: 2017-10-16 20:40:04
 

      Według dotychczasowych wyników wczorajsze wybory parlamentarne w Austrii wygrała Partia Ludowa zdobywając ponad 31 procent głosów wyborców. Jej przewodniczący i dotychczasowy minister spraw zagranicznych, zaledwie 31-letni Sebastian Kurz, obejmie najprawdopodobniej urząd kanclerza jako najmłodszy przywódca na świecie.


Więcej...
 
Znienawidzony Różaniec do granic
Data dodania: 2017-10-14 12:39:27
 
 

Ledwie kojarzyłem o co chodzi w akcji „Różaniec do granic” i trudno się dziwić, bo cóż ateistę mogą obchodzić religijne obrzędy? Oczywiście słyszałem, że odbędzie się ogólnopolskie odmawianie różańca, ale poza odnotowaniem faktu nie dochodziłem, czemu to ma służyć i kto to wymyślił. Wydaje się, że to jedyne naturalne zachowanie dla ateisty, a jednak nie. Całe armie ateistyczne ruszyły, żeby dokopać polskim katolikom i tutaj zaczyna się opowieść o fenomenie nienawiści.

Więcej...
 
Prezentacja papieskiej adhortacji o rodzinie Amoris laetitia
Data dodania: 2016-04-09 21:42:07
 

W piątek, 8 kwietnia 2016 r. papież ogłosił adhortację apostolską o miłości w rodzinie – Amoris Laetitia. Podsumowuje ona dwa synody poświęcone tej tematyce oraz burzliwe dyskusje, jakie towarzyszyły im w Kościele i mediach. Dyskusje te, jak zaznacza na wstępie Franciszek, oscylowały między niepohamowaną chęcią zmiany a wolą rozstrzygania wszystkiego za pomocą norm ogólnych.

Więcej...
 
Marsz Życia w Pradze- aborcja to narodowe samobójstwo
Data dodania: 2016-04-06 19:05:50
 

Ponad 4 tys. uczestników Marszu Życia manifestowało 2 kwietnia 2016 r. w stolicy Czech przeciwko przerywaniu ciąży. W tym liczącym 10,5 mln ludności kraju dokonano w ubiegłym roku ok. 21 tys. aborcji, choć ich liczba od lat 90. zeszłego wieku rokrocznie maleje.

 

Więcej...
 
NSA- apostazja tylko według kościelnych procedur
Data dodania: 2016-02-12 17:02:37
 

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił sześć skarg kasacyjnych Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych przeciwko proboszczom w sprawie odmowy odnotowania w księgach chrztu wystąpienia z Kościoła katolickiego. Tym samym NSA uznał, że apostazji można dokonać jedynie według kościelnych procedur - poinformował prawniczy serwis Lex.pl


Więcej...
 
Kościół największą instytucją charytatywną
Data dodania: 2015-12-05 07:03:09
 

Kościół katolicki jest największą po państwie instytucją pomocy potrzebującym w Polsce. Realizuje ją ponad 800 organizacji w postaci 5 tys. różnych dzieł, a wsparcie dociera do prawie 3 mln beneficjentów – osób indywidualnych, rodzin i konkretnych grup. Na poziomie parafii pomoc taka trafia do ponad 600 tys. osób rocznie. Dane te przynosi raport Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, zrealizowany na zlecenie Caritas Polska i we współpracy z Komisją Charytatywną Episkopatu Polski.


Więcej...
 
Nie młot nienawiści, a miecz Ewangelii
Data dodania: 2015-11-11 22:06:06

 

Nie młot nienawiści, a miecz Ewangelii

 

 

W ferworze szału wciska się chrześcijanom młot nienawiści, a my chcemy walczyć mieczem prawdy i miłości, czyli mieczem Ewangelii, której fundamentem jest Jezus Chrystus, żywy Pan i Zbawiciel - mówił na Marszu Niepodległości ks. Jacek Międlar.

 

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi przeszło w Marszu Niepodległości w Warszawie, po którym rozpoczęły się przemówienia. Jako pierwszy ze sceny do Polaków mówił ks. Jacek Międlar. Wrocławski kapłan pracuje w parafii św. Anny na Oporowie. Przez wielu nazywany już duszpasterzem środowisk narodowych.
Więcej...
 
<< Strona 2 >>