Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Warto przeczytać
Nie młot nienawiści, a miecz Ewangelii
Data dodania: 2015-11-11 22:06:06

 

Nie młot nienawiści, a miecz Ewangelii

 

 

W ferworze szału wciska się chrześcijanom młot nienawiści, a my chcemy walczyć mieczem prawdy i miłości, czyli mieczem Ewangelii, której fundamentem jest Jezus Chrystus, żywy Pan i Zbawiciel - mówił na Marszu Niepodległości ks. Jacek Międlar.

 

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi przeszło w Marszu Niepodległości w Warszawie, po którym rozpoczęły się przemówienia. Jako pierwszy ze sceny do Polaków mówił ks. Jacek Międlar. Wrocławski kapłan pracuje w parafii św. Anny na Oporowie. Przez wielu nazywany już duszpasterzem środowisk narodowych.
Więcej...
 
Żegnaj Tenkraju. Witaj Polsko
Data dodania: 2015-11-11 21:33:13

Żegnaj "Tenkraju". Witaj Polsko

Franciszek Kucharczak

Jak władza traktuje naród, tak też traktuje małżeństwo i rodzinę.


     To nie przypadek, że dla ludzi lewicowego, internacjonalnego „postępu”, Polska to „Tenkraj”. Ten zacierający tożsamość sposób traktowania państwa narodowego – a Polska jest modelowym przykładem takiego państwa – koresponduje ze sposobem, w jaki te środowiska traktują małżeństwo i rodzinę. Rodziną wedle „postępu” może być nieomal każdy związek ludzi („związek” to teraz słowo coraz częściej zastępujące  słowo „rodzina”), przy czym ten „tradycyjny”, czyli kobieta, mężczyzna i dzieci, otacza klimat narastającej niechęci. „Rodziny patchworkowe” – ooo, witamy, bardzo prosimy, „wolne związki” – jak najbardziej, homozwiązki – noo, to już rodzina pełną gębą.

 

Więcej...
 
Ronaldo - supergwiazda futbolu, który o mało nie został abortowany
Data dodania: 2015-11-07 22:09:35

 

Matka Ronaldo wspomina: "Chciałam dokonać aborcji, ale Bog nie chciał, aby do tego doszło. Cristiano był niechcianym dzieckiem, a dał mi tak wiele radości".

 

By Dave Andrusko 

Our family loves just about all sports, but soccer occupies first place in our hearts.

Some of our NRL News Today readers may remember that last year we posted a story about the mother of Cristiano Ronaldo (arguably the best player in the world) who had written a “tell all” autobiography in which Dolores Aveiro explained that she’d tried to abort her now world-famous son.

That fact comes out in a softer version in stories in advance of a new documentary about the Portuguese superstar which will be released worldwide November 9.


Więcej...
 
Patriarcha - Muzułmanie chcą podbić Europę
Data dodania: 2015-11-07 08:07:18

 

Maronicki patriarcha Antiochii kard. Béchara Boutros Raï powiedział, że islam ma jasną, dwutorową strategię podboju Europy. Składają się na nią: religia i prokreacja.

Więcej...
 
Program in vitro budzi zastrzeżenia
Data dodania: 2015-11-07 07:48:57

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o przedłużeniu finansowania rządowego programu in vitro, choć dotychczasowe funkcjonowanie programu nie zostało poddane właściwej ocenie. Ministerstwo nie dysponuje nawet danymi niezbędnymi do jego ewaluacji. Te, które posiada, budzą zasadnicze zastrzeżenia co do zasadności kontynuowania programu - stwierdził Instytut Ordo Iuris.

Więcej...
 
Na in vitro - 304 mln zł, na ośrodki adopcyjne - 26 mln zł
Data dodania: 2015-11-05 18:18:47

 Minister zdrowia Marian Zembala przedłużył program finansowania zapłodnienia pozaustrojowego in vitro z budżetu państwa na kolejne trzy lata. Na jego realizację od 1 lipca 2016 r. do 31 grudnia 2019 r. przeznaczono ok. 304 mln zł. Na funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych we wszystkich województwach zaplanowano natomiast w przyszłym roku 26 mln 86 tys. zł.

Więcej...
 
Tajlandia- mnisi buddyjscy chcą państwa wyznaniowego
Data dodania: 2015-11-05 18:16:01
  

W Tajlandii, która jeszcze do niedawna należała do najbardziej tolerancyjnych wyznaniowo państw azjatyckich, nasila się ekstremizm religijny. Pod wpływem wydarzeń w sąsiedniej Mianmie (Birmie), w której już od kilku lat wzmaga się agresywny buddyzm, również buddyjscy mnisi tajscy zaczynają wywierać nacisk na miejscowy rząd, aby ogłosić Tajlandię państwem wyznaniowym, wnosząc odpowiednie zapisy do przygotowywanej obecnie nowej konstytucji.


Więcej...
 
Abp Gądecki po pierwszym tygodniu Synodu: ewoluują trudności związane z rodziną
Data dodania: 2015-10-12 06:56:32
  

W trwającym już od tygodnia Synodzie Biskupów na temat rodziny dzisiejsza niedziela (11.10.2015 r.) jest dniem wolnym. Ojcowie synodalni zakończyli już dyskusję nad dwoma pierwszymi jego etapami, mianowicie analizą wyzwań stojących przed rodzinami oraz wskazaniami płynącymi z Biblii i nauczania Kościoła. Trzecim polem dyskusji będą konkretne problemy duszpasterskie.

Więcej...
 
<< Strona 2 >>