Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Księgarnia Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Warto przeczytać
Ronaldo - supergwiazda futbolu, który o mało nie został abortowany
Data dodania: 2015-11-07 22:09:35

 

Matka Ronaldo wspomina: "Chciałam dokonać aborcji, ale Bog nie chciał, aby do tego doszło. Cristiano był niechcianym dzieckiem, a dał mi tak wiele radości".

 

By Dave Andrusko 

Our family loves just about all sports, but soccer occupies first place in our hearts.

Some of our NRL News Today readers may remember that last year we posted a story about the mother of Cristiano Ronaldo (arguably the best player in the world) who had written a “tell all” autobiography in which Dolores Aveiro explained that she’d tried to abort her now world-famous son.

That fact comes out in a softer version in stories in advance of a new documentary about the Portuguese superstar which will be released worldwide November 9.


Więcej...
 
Patriarcha - Muzułmanie chcą podbić Europę
Data dodania: 2015-11-07 08:07:18

 

Maronicki patriarcha Antiochii kard. Béchara Boutros Raï powiedział, że islam ma jasną, dwutorową strategię podboju Europy. Składają się na nią: religia i prokreacja.

Więcej...
 
Program in vitro budzi zastrzeżenia
Data dodania: 2015-11-07 07:48:57

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o przedłużeniu finansowania rządowego programu in vitro, choć dotychczasowe funkcjonowanie programu nie zostało poddane właściwej ocenie. Ministerstwo nie dysponuje nawet danymi niezbędnymi do jego ewaluacji. Te, które posiada, budzą zasadnicze zastrzeżenia co do zasadności kontynuowania programu - stwierdził Instytut Ordo Iuris.

Więcej...
 
Na in vitro - 304 mln zł, na ośrodki adopcyjne - 26 mln zł
Data dodania: 2015-11-05 18:18:47

 Minister zdrowia Marian Zembala przedłużył program finansowania zapłodnienia pozaustrojowego in vitro z budżetu państwa na kolejne trzy lata. Na jego realizację od 1 lipca 2016 r. do 31 grudnia 2019 r. przeznaczono ok. 304 mln zł. Na funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych we wszystkich województwach zaplanowano natomiast w przyszłym roku 26 mln 86 tys. zł.

Więcej...
 
Tajlandia- mnisi buddyjscy chcą państwa wyznaniowego
Data dodania: 2015-11-05 18:16:01
  

W Tajlandii, która jeszcze do niedawna należała do najbardziej tolerancyjnych wyznaniowo państw azjatyckich, nasila się ekstremizm religijny. Pod wpływem wydarzeń w sąsiedniej Mianmie (Birmie), w której już od kilku lat wzmaga się agresywny buddyzm, również buddyjscy mnisi tajscy zaczynają wywierać nacisk na miejscowy rząd, aby ogłosić Tajlandię państwem wyznaniowym, wnosząc odpowiednie zapisy do przygotowywanej obecnie nowej konstytucji.


Więcej...
 
Abp Gądecki po pierwszym tygodniu Synodu: ewoluują trudności związane z rodziną
Data dodania: 2015-10-12 06:56:32
  

W trwającym już od tygodnia Synodzie Biskupów na temat rodziny dzisiejsza niedziela (11.10.2015 r.) jest dniem wolnym. Ojcowie synodalni zakończyli już dyskusję nad dwoma pierwszymi jego etapami, mianowicie analizą wyzwań stojących przed rodzinami oraz wskazaniami płynącymi z Biblii i nauczania Kościoła. Trzecim polem dyskusji będą konkretne problemy duszpasterskie.

Więcej...
 
Synod o rodzinie wkracza w trzecią fazę obrad
Data dodania: 2015-10-11 06:49:06
 

Obradujący w Watykanie Synod Biskupów o rodzinie 10 października br. obradował w ramach tzw. kongregacji generalnych. Podsumowano dotychczasowe dwie części prac synodalnych. Pierwsza poświęcona była stojącym przed rodzinami wyzwaniom współczesnego świata, a druga – spojrzeniu na małżeństwo w świetle objawienia.


Więcej...
 
Papież w homilii: diabeł uczy relatywizmu, wycisza sumienie
Data dodania: 2015-10-10 06:32:06
   

Przedstawianie dobra, które ktoś czyni, jako zła, oczernianie z zazdrości, zastawianie pułapek – to wszystko nie pochodzi od Boga, tylko od diabła. Przypomniał o tym Papież, komentując Ewangelię na porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty, 9 października 2015 r. Zwrócił uwagę, że kiedy Chrystus czynił dobro, wypędzając złe duchy, wielu ludzi słuchało Go i uznawało Jego autorytet – ale nie wszyscy.


Więcej...
 
<< Strona 2 >>