Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Zapowiedzi przedślubne Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Nagrody Biblosa rozdano u Apostołów
Data dodania: 2020-06-24 17:32:42
 

Jubileuszowy Biblos

TO JUŻ JEST KONIEC...


Uroczystą galą wręczenia nagród zakończył się XV Powiatowy Konkurs Biblijny BIBLOS. Gala miała miejsce 18.06 br. w kościele śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie. Ks. dziekan Janusz Gorczyca połączył ją z uroczystą Mszą dziękczynną za organizatorów oraz wszystkich uczestników i darczyńców konkursu.

- Tegoroczna, jubileuszowa edycja Konkursu, była ostatnią – oświadczyła w imieniu organizatorów Barbara Turczynowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie. – Do rezygnacji z kolejnych edycji zmusiła nas reforma oświaty i związane z nią ruchy kadrowe. [Konkurs odbywał się na poziomie szkół gimnazjalnych. Przypis red.]

 
Więcej...
 
Oławski Wieczór Uwielbienia u Apostołów
Data dodania: 2020-06-19 22:38:37
 
     Zapraszamy na kolejny Oławski Wieczór Uwielbieniaw piątek 26 czerwca br. 
 
      Tym razem okazją do wychwalania Pana, jest duchowe przygotowanie do święta patronów naszej parafii, śś. ap. Piotra i Pawła.

Gościem specjalnym Wieczoru będzie 

               ks. Adam Bilski,

znany kaznodzieja, freestyler i youtuber.

           

     Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00, z kazaniem ks. Adama; o godz. 19.00 – maraton uwielbienia.

   

        Organizatorem Wieczoru jest zespół muzyczny „Nuntiis”, działający przy naszej parafii.

            

 
Zapraszamy na uroczystość Bożego Ciała
Data dodania: 2020-06-06 12:13:49

       W czwartek, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tradycyjnie  -  Bożego Ciała.
 
Msze św. w naszym kościele, w tym dniu, zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.00 10.00, 13.00 i 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.30, 16.00 i 19.15.
 
       Ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiczne, procesja tego dnia odbędzie się jedynie wokół skweru św. Jana Pawła II., bez czterech ołtarzy; wyurszy po Msz o godz. 10.00.  W związku z tym prosimy nie parkować samochodów w obszarze skrzyżowania pl. Zamkowego z ul. Wrocławską, w bezpośredniej bliskości przejścia dla pieszych, bo tamtędy wyjdziemy na ulicę.
 
ZNIESIENIE LIMITU OSÓB W KOŚCIOŁACH
Data dodania: 2020-05-30 08:04:15
 

W kościołach, od soboty 30.05.2020 r. – bez ograniczeń uczestników liturgii, ale w maseczkach. Rząd RP ogłosił kolejny etap łagodzenia restrykcji sanitarnych, związanych z epidemią koronawirusa.

 

Uroczystości religijne i pogrzeby 

Zniesienie obostrzeń obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja 2020 r. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

 

Ważne! W kościołach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Zahttps://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania 

Więcej...
 
Przelew na konto parafii - z kodem QR
Data dodania: 2020-05-18 12:56:13
 
     Uwaga! Od dziś jeszcze łatwiejsza forma składania datków na rzecz naszej parafii.
 
     Jeśli posiadasz aplikację mobilną swego banku, wystarczy że zeskanujesz kod QR naszego konta bankowego, wpiszesz kwotę jaką chcesz nam ofiarować i zaakceptujesz transakcję.

     Cała procedura, od uruchomienia aplikacji, trwa ok.10 sekund.
 
      Kod będzie dostępny również w kościele, m.in. przy regałach z prasą.
 
     Bóga zapłać za wspieranie naszej parafii.
 
 
Młodzież Papieżowi w 100. rocznicę urodzin
Data dodania: 2020-05-17 08:13:30
 
 
 „100 słów Jana Pawła II na 100lecie Jego urodzin” to projekt realizowany na zdalnych lekcjach religii przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie. Celem akcji było upamiętnienie Ojca Świętego  oraz w sposób przystępny ukazanie postaci Papieża Polaka. Każdy uczeń miał za zadanie zobrazować jedno słowo, nie wiedząc, jaki cytat z nauczania papieskiego współtworzy. Jak widać każde słowo w siedmiu kolażach jest wyjątkowe i niepowtarzalne, tak jak niepowtarzalne i uniwersalne jest nauczanie świętego Jana Pawła II.   
  

Niech kolaże wykonane przez młodzież, która nie znała papieża, ( urodziła się w większości w roku Jego odejścia do Domu Ojca) przypomną nam prawdy, które obowiązują w każdym czasie- trudnym, w którym jesteśmy teraz, jak i w czasie pokoju, który wierzymy nastąpi niebawem.

Więcej...
 
wirus rodzi także wrażliwość
Data dodania: 2020-05-06 08:25:58
Ta szczególna modlitwa, która obiega Internet, jest najlepszym potwierdzeniem, że wytrącenie nas przez epidemię z "równowagi" codzienności, skutkuje także dobrem, większą wrażliwością, otwartością, a nawet wiarą. Oby takiej postawy było pośród nas jak najwięcej. Polecamy!
 
 
 
Zamyślenia proboszcza
Data dodania: 2020-05-01 16:20:27
Czy pociąga cię nieznane, czy jesteś gotów stawić czoła kolejnemu wyzwaniu? Jeśli tak, czeka cię wielka życiowa przygoda. Zapraszamy do wysłuchania kolejnych rozważań ks. Janusza Gorczycy, naszego proboszcza. Dzisiejsze "Zamyślenia" noszą tytuł "Nieznane - wielka przygoda".
 
 
 
<< Strona 2 >>