Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Sale w Centrum Formacji na różne okazje
Data dodania: 2017-04-22 20:24:25
 
 
 Zapraszamy do wyremontowanego kompleksu sal w naszym Centrum Formacji (dawny katechetyczny). Oficjalna prezentacja obiektu odbyła się w niedzielę, 23.04.2017 r.

Prace remontowe pomieszczeń rozpoczęły się w połowie stycznia 2017 r. i trwały do połowy kwietnia br. Sala główna oraz pomieszczenie do niej przylegające otrzymało nową instalację elektryczną i ciepłowniczą, nową podłogę, oświetlenie i zupełnie nowy wystrój, wraz z wyposażeniem. 

Więcej...
 
GROBOWIEC KSIĘŻY OŁAWSKICH - NASZ DAR
Data dodania: 2016-11-27 15:54:12
 

Trwa zbiórka datków na sfinansowanie grobowca księży oławskich. Całkowity koszt inwestycji wynosi 48 tys. zł. Do spłacenia całej sumy brakuje jeszcze 36 tys. zł.

Wpłacając datki na grobowiec wyrażamy wdzięczność za duszpasterski trud kapłanów, którzy posługiwali w Oławie w niełatwych powojennych latach.

 Ofiary można wpłacać na konto w Banku Spółdzielczym

Nr: 17 9585 0007 2004 0018 8144 0001

 
Oława zaprasza na Światowe Dni Młodzieży
Data dodania: 2016-07-16 19:47:19

 

Od 20 do 25 lipca 2016, w ramach Światowych Dni Młodzieży, w naszej parafii będziemy gościli grupę z Andrii we Włoszech, wraz z duszpasterzami.

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. Wizyta delegacji z Włoch na początku roku stała się okazją do bliższego poznania się, wymiany pierwszych informacji i nawiązania bliższych kontaktów.

  A potem przyszedł czas na budowanie grypy wolontariuszy oraz mozolne planowanie lipcowego szczytu młodych w wymiarze całego miasta. Odpowiedzialnym za organizację ŚDM w naszej parafii został ks. Piotr Rozpędowski. we współpracę chętnie zaangażowała się młodzież z Ruchu Światło-Życie, z Gimnazjum nr 2, w którym ks. Piotr uczy religii oraz młodzieżowy zespół muzyczny „Nuntios”, grający u nas na Mszach niedzielnych, o godz. 19.15 i schola dziecięca Apostolskie Nutki.

  Oprócz precyzyjnego zaplanowania pobytu gości w Oławie, podopieczni ks. Piotra podjęli się nagrania krótkiego filmu zapraszającego do naszego miasta. Film, który zyskał rozgłos w całej archidiecezji, trafił nie tylko do Włochów, ale i do pozostałych grup narodowych.

  Wspólnota pw. śś. ąp. Piotra i Pawła wydała też serię sześciu widokówek prezentujących Oławę. Będzie je można nabyć, m.in. podczas festynu na stadionie.  Specjalną widokówkę, w język włoskim, przygotowano dla młodych, który przybędą do naszej parafii. Kartka ta trafi również do rodzin, które zaprosiły do siebie uczestników Światowych Dni Młodzieży.

 

Więcej...
 
Wigilia Zesłania Ducha Świętego 2016
Data dodania: 2016-05-09 10:55:08
 Zapraszamy do udziału w ogólnooławskiej Wigilii Zesłania Ducha Świętego, która odbędzie się w najbliższą sobotę 14 maja w naszym kościele parafialnym. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godzinie 20:00.
W planie są następujące wydarzenia:
- nabożeństwo Effatha
- konferencje/świadectwa/uwielbienie
- Adoracja Najświętszego Sakramentu/ Namiot Spotkania
- Modlitwa o wylanie Darów Ducha Świętego
- Msza Święta - godzina 23:00

 
 
Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
Data dodania: 2016-03-26 15:51:10
Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy za poczęte dziecko można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
Więcej...
 
Wielka Sobota u Apostołów
Data dodania: 2016-03-26 09:57:03
 

     Dziś trwamy w zadumie i na modlitwie przy Grobie Pańskim, upamiętniającym finał opowiedzenia się człowieka przeciw Jezusowi - Miłości Wcielonej. Zatrzymanie przy Grobie Pańskim niech będzie okazją do uświadomienia sobie, po raz kolejny, jak wiele warto poświęcić dla człowieka, aby powiedzieć „kocham”.

W naszej parafii święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie trwało do 14.00, co pół godziny. Później kościół zostanie zamknięty, aby móc go przygotować do wieczornej liturgii.

- Liturgia Wigilii Paschalnej, dla dzieci - godz. 18.00, dla dorosłych- ogodz. 21.00. W Starym Górniku – godz. 19.00.

 
Pielgrzymka samolotowa na Maltę, śladami św. Pawła
Data dodania: 2016-03-25 16:05:19

 

 

24.09. - 01.10.2016 r.

 

     Na kolejną wyprawę śladami św. Pawła zaprasza grupa pielgrzymkowa działająca przy naszej parafii. Tym razem pragniemy nawiedzić Maltę - wyspiarskie państwo na Morzy Śródziemnym. To właśnie u jej wybrzeży, w roku 60., miał się rozbić statek przewozący do Rzymu uwięzionego św. Pawła. Przebywając na wyspie, Apostoł nawrócił jej mieszkańców na chrześcijaństwo.

 

Koszt pielgrzymki: 3750 PLN/os.

Zapisy do końca kwietnia, w kancelarii.

 

 
Więcej...
 
Zapraszamy na Koncert Wielkopostny
Data dodania: 2016-03-17 22:28:38
              Na VII edycję Koncertów Wielkopostnych, organizowanych przez parafię pw. śś. ap. Piotra i Pawła w Oławie, zapraszamy w uroczystość św. Józefa, 19 marca, o godz. 19.00.

Podczas tegorocznego koncertu, zostanie zaprezentowane dzieło prawosławnego metropolity Hiliriona Alfiejewa „Pasja wg św. Mateusza”, w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej oraz połączonych chórów: Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Chóru Kameralnego Oktoich, Ordynariatu Polowego Cerkwii Prawosławnej. Całością będzie dyrygował prof. Alan Urbanek.

Patronat honorowy nad koncertem objął: Abp Jóef Kupny metropolitan wrocławski, Dawid Jackiewicz minister skarbu, Zdzisław Brezdeń starosta Powiatu Oławskiego, Tomasz Frischmann burmistrz Oławy.

Patronat medialny: Oławska Telewizja Kablowa, Gazeta Powiatowa Oławska, Gość Niedzielny, Radio Rodzina, Głos Apostołów.

Więcej...
 
<< Strona 2 >>