Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Aktualności
Znów jesteśmy potrzebni
Data dodania: 2017-02-04 16:18:15
 
2 lutego br. naszej parafiance, mieszkającej przy ul. B. Chrobrego, spaliło się mieszkanie. Aby jej pomóc, organizujemy zbiórkę datków piennych na przeprowadzenie remontu. Ofiary będzie można złozyć do puszek przy kościele, w niedzielę 5 lutego 2017r. Kolekta zostanie przeprowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca.

 

Druga rodzona, która najbardziej ucierpiała podczas pożaru, mieszkająca na wyższym piętrze, podziękowała za ofertę pomocy materialnej, uznając, że pieniądze są bardziej potrzebne ich sąsiadce. „Będziemy wdzięczni za wsparcie modlitewne” – wyznała skromnie pani Halina. Pan Walerian, mieszkający poniżej spalonego mieszkania, nie odniósł większych strat i również uznał, że nie potrzebuje finansowego wsparcia.

 
Foto: www.gazeta-olawa.pl
 
Zakolędujmy z Pospieszalskimi
Data dodania: 2017-01-16 14:28:44


Zapraszamy na koncert kolęd
do kościoła pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła, w Oławie,
w sobotę, 21 stycznia 2017 r., na godz. 19.00.
Publiczności zaprezentuje się Rodzina Pospieszalskich.

Patronat honorowy nad pierwszym w tym roku wydarzeniem kulturalnym w naszej parafii, objęli:
     abp Józef Kupny, metropolita wrocławski
     Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski
     Tomasz Friszchmann, burmistrz Oławy
     Zdzisław Brezdeń, starosta oławski
     Jan Kownacki, wójt gminy Oława

Przed koncertem będzie można nabyć cegiełkę na rzecz remontu organów w naszym kościele. 
 
Więcej...
 
Plan wizyty duszpasterskiej 2016/2017.
Data dodania: 2016-12-19 08:45:59
Poniżej przedstawiamy plan kolędy wg dat i ulic naszej Parafii. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o g. 16.00 (poniedziałek - piątek), w soboty zaś o g. 11.00 (na filiach o g. 10.00). 

     Zwyczajem jest, że ramach przygotowania do kolędy rodzina dekoruje stół w głównym pokoju obrusem, na którym ustawia krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież uczestnicząca w katechezie szkolnej przygotowuje do wglądu zeszyty. 

    W przypadku nieobecności rodziny w podanym terminie, prosimy o zapisanie się na kolędę uzupełniającą, która odbędzie się 27 stycznia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Więcej...
 
GROBOWIEC KSIĘŻY OŁAWSKICH - NASZ DAR
Data dodania: 2016-11-27 15:54:12
 

Trwa zbiórka datków na sfinansowanie grobowca księży oławskich. Całkowity koszt inwestycji wynosi 48 tys. zł. Do spłacenia całej sumy brakuje jeszcze 36 tys. zł.

Wpłacając datki na grobowiec wyrażamy wdzięczność za duszpasterski trud kapłanów, którzy posługiwali w Oławie w niełatwych powojennych latach.

 Ofiary można wpłacać na konto w Banku Spółdzielczym

Nr: 17 9585 0007 2004 0018 8144 0001

 
Plan nabożeństw wypominkowych w 2016 r.
Data dodania: 2016-10-18 15:19:43
              Poniżej przedstawiamy plan wypominek w tym roku. Nabożeństwa będą odbywały sie w naszym kościele w wyznaczonych terminach o godzinie 17.30.
Więcej...
 
Oława zaprasza na Światowe Dni Młodzieży
Data dodania: 2016-07-16 19:47:19

 

Od 20 do 25 lipca 2016, w ramach Światowych Dni Młodzieży, w naszej parafii będziemy gościli grupę z Andrii we Włoszech, wraz z duszpasterzami.

Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. Wizyta delegacji z Włoch na początku roku stała się okazją do bliższego poznania się, wymiany pierwszych informacji i nawiązania bliższych kontaktów.

  A potem przyszedł czas na budowanie grypy wolontariuszy oraz mozolne planowanie lipcowego szczytu młodych w wymiarze całego miasta. Odpowiedzialnym za organizację ŚDM w naszej parafii został ks. Piotr Rozpędowski. we współpracę chętnie zaangażowała się młodzież z Ruchu Światło-Życie, z Gimnazjum nr 2, w którym ks. Piotr uczy religii oraz młodzieżowy zespół muzyczny „Nuntios”, grający u nas na Mszach niedzielnych, o godz. 19.15 i schola dziecięca Apostolskie Nutki.

  Oprócz precyzyjnego zaplanowania pobytu gości w Oławie, podopieczni ks. Piotra podjęli się nagrania krótkiego filmu zapraszającego do naszego miasta. Film, który zyskał rozgłos w całej archidiecezji, trafił nie tylko do Włochów, ale i do pozostałych grup narodowych.

  Wspólnota pw. śś. ąp. Piotra i Pawła wydała też serię sześciu widokówek prezentujących Oławę. Będzie je można nabyć, m.in. podczas festynu na stadionie.  Specjalną widokówkę, w język włoskim, przygotowano dla młodych, który przybędą do naszej parafii. Kartka ta trafi również do rodzin, które zaprosiły do siebie uczestników Światowych Dni Młodzieży.

 

Więcej...
 
Zapraszamy do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie!
Data dodania: 2016-05-16 11:03:14
  Od niedawna nasza parafia stała się oficjalnym punktem przygotowań dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jeśli jesteś zainteresowany tym wydarzeniem - zapraszamy! Oławska grupa będzie brała udział w najbardziej rozbudowanym pakiecie - A1 (obecność w Krakowie 25-31 lipca). Przedział wiekowy 15 - 35 lat. Koszt - około 700 zł. Więcej informacji u ks. Piotra Rozpędowskiego, rozpedowski.piotr@gmail.com
 
 
Wigilia Zesłania Ducha Świętego 2016
Data dodania: 2016-05-09 10:55:08
 Zapraszamy do udziału w ogólnooławskiej Wigilii Zesłania Ducha Świętego, która odbędzie się w najbliższą sobotę 14 maja w naszym kościele parafialnym. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godzinie 20:00.
W planie są następujące wydarzenia:
- nabożeństwo Effatha
- konferencje/świadectwa/uwielbienie
- Adoracja Najświętszego Sakramentu/ Namiot Spotkania
- Modlitwa o wylanie Darów Ducha Świętego
- Msza Święta - godzina 23:00

 
 
<< Strona 2 >>