Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii
Data dodania: 2020-02-10 21:14:51
 

 

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI do Gruzji i Armenii

12-24 września 2020 r.

 

1 DZIEŃ: wyjazd z parafii. Przejazd na lotnisko do Warszawy. Odprawa i wylot do Erywania o 22:15

 

2 DZIEŃ: Lądowanie na lotnisku w Erywaniu. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Po śniadaniu Erywań City Tour. Zwiedzimy między innymi Pomnik Ludobójstwa Ormian – Cicernakaberd oraz Muzeum Paradżanowa.  Później wizyta  w wytwórni koniaku „Ararat”. Degustacja i możliwość zakupu trunku. Kolacja oraz nocleg.

  

3 DZIEŃŚniadanie w hotelu. Zwiedzanie Muzeum Rękopisów Matenadaran. Później przejazd do duchowej stolicy Armenii i siedziby jej patriarchów - katedry Eczmiadzyn (kościół pw. św. Gajane, Hripsyme, Szogakat). Powrót do Erywania. Po drodze zwiedzimy Zwartnoc, ruiny wczesnochrześcijańskiej katedry. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ: Śniadanie w hotelu. Później zobaczymy twierdzę Erebuni. Wyjazd do Garni, pogańskiej świątyni bóstwa Mitry – usytuowanej na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama dolina rzeki Azat. Następnie zwiedzimy kompleks klasztorny Geghard. Powrót do Erywania. Pchli targ. Kolacja oraz nocleg.

 

5 DZIEŃPo śniadaniu zwiedzanie klasztoru Khor-Virap. Tu Armenia została ochrzczona na początku IV wieku, jako pierwszy kraj na świecie. Z klasztoru rozlega się wspaniały widok na biblijny Ararat. Później zwiedzimy klasztor Norawank. Powrót do Erywania. Kolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃŚniadanie. Przejazd nad jezioro Sewan klasztor Sevanavank, z którego roztacza się wspaniały widok na jezioro Sewan.  Zwiedzimy również cmentarz Noraduz (chaczkary). Kolacja i nocleg w Dilidżan.

 

DZIEŃŚniadanie. Zwiedzanie klasztorów Haghpat i Sanahin. Przejazd w kierunku granicy ormiańsko-gruzińskiej (Sadachlo). Odprawa celno-paszportowa, przejazd do Tbilisi. Zwiedzanie stolicy - Tbilisi City Tour: świątynia Metechi z XIII w. leżąca na skale nad rzeką Mtkvari. Wejście na starożytną twierdzę Narikala (IV w.) wznoszącą się nad Tbilisi z pięknym widokiem na miasto. Zwiedzanie Synagogi; wizyta w katedrze Sioni (VI-VII ww.). Przechowuje się w niej najcenniejszy gruziński skarb - krzyż patronki państwa, świętej Nino, dzięki której Gruzja stała się krajem chrześcijańskim. Na trasie spaceru po Starym Mieście zwiedzimy najstarszy kościół w Tbilisi Anczyschati (VI w.). Przejazd al. Rustawelego.  Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃPo śniadaniu przejazd do Mccheta - pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na  listę UNESCO. Odwiedzimy  katedrę Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji, wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr Dżwari. Są to zabytki znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości Kazbegi/Stepancminda. Wjazd samochodami terenowymi do świątyni Gergeti pw. Trójcy Świętej na wysokość 2170 m n.p.m. stamtąd rozciąga się widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Przejazd do Gudauri. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃŚniadanie w hotelu. Przejazd do Gori. Pod drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri (XVII wiek). Później przejazd do Gori, do miasta, gdzie się urodził J. Stalin. Opcjonalne zwiedzanie Muzeum Stalina za dodatkową opłatą (5 USD na osobę). Przejazd do Uplistsikhe – pozostałości starożytnego miasta z VII w. p.n.e., wykutego w skalnych grotach. Leży ono w pobliżu miasta Gori. Do XII wieku Upliscyche było centrum azjatyckiego handlu, gdzie zatrzymywały się karawany podążające Jedwabnym Szlakiem. Później przejazd do Bakuriani. Kolacja i nocleg.

 

10 DZIEŃPo śniadaniu przejazd malowniczą trasą do Vardzii - skalnego miasta. Zwiedzimy po drodze Park zdrojowy w Bordżomi. W średniowieczu Vardzia służyła jako schronienie podczas najazdów mongolskich, była największym miastem Gruzji i mogła pomieścić nawet do 60 tys. osób. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim na kilkunastu poziomach, jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia NMP z XII w. freskami. Następnie przejazd do twierdzy Chertwisi. Kolacja i nocleg w Bakuriani.

 

1DZIEŃŚniadanie w hotelu. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie katedry Bagrati(XI w.) Później zobaczymy zespół klasztorny Gelati (pod ochroną UNESCO) z akademią, założoną przez jednego z najwybitniejszych królów Gruzji - Dawida Budowniczego (1089–1125). Można zobaczyć unikalne freski przedstawiające świętych i gruzińskich władców. Tuż za głównym wejściem do katedry znajduje się grób króla Dawida Budowniczego. Przejazd do Tbilisi. Kolacja i nocleg.

 

12 DZIEŃPo śniadaniu przejazd do regionu Kachetia (kolebka wina). Zwiedzimy tu klasztor Bodbe, gdzie znajduje się grób św. Nino (Niny), patronki Gruzji, która w IV wieku nawróciła kraj na chrześcijaństwo. Przejazd do malowniczo położonego miasta miłości – Signagi. Degustacja wina i gruzińskiej grappy – czacza. Powrót do Tbilisi. Uroczysta obiadokolacja wraz z pokazem folklorystycznym. 

 

13 DZIEŃTransfer na lotnisko. O 04:55 wylot do Warszawy. Przylot o godz. 06:40. Przejazd do parafii.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informacje dodatkowe :

o   W programie przewidziana jest codzienna Msza święta.

 

Cena: 650 USD + 2700 PLN

 

o   Cena pielgrzymki obejmuje:

Transfer z parafii na lotnisko,

Transfer z lotniska do parafii,

Przelot Warszawa – Erywań, Tbilisi – Warszawa,

przejazd klimatyzowanym autokarem,

10 noclegów w hotelach ***,

wyżywienie: śniadanie (11) i obiadokolacja (11),

lampka wina do kolacji,

butelka wody 0,5 l w Armenii i Gruzji,

opieka przewodnika lokalnego w Armenii i Gruzji,

opieka pilota,

Ubezpieczenie KLiA, CP do kwoty 20.000 EUR,

Ubezpieczenie NNW do kwoty 4.000 EUR,

Składkę na UFG – 13 PLN.

 

o   Cena pielgrzymki nie obejmuje:

Dodatkowych napojów do kolacji,

Biletów wstępu, przejazdu jeepem, systemu Audio guide ok. 150 USD,

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KRiT – 2,5 lub 5% ceny,

Dopłaty do pokoju jednoosobowego – 225 USD. 

 

  

LO 727   12SEP   WAW - EVN          2215   0350+1 
LO 724   24SEP   TBS - WAW           0455   0640


Powrót do listy artykułów