Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Chrześcijan w Europie prześladuje się w białych rękawiczkach
Data dodania: 2019-12-28 23:29:08
 

„Dziś w świecie, również w Europie, jest wielu prześladowanych chrześcijan, którzy oddają swe życie za wiarę" – zaznaczył papież. Dodał, że wśród nich są też tacy, "których prześladuje się w białych rękawiczkach, odsuwa się ich na bok, marginalizuje” (por. audiencja ogólna, 11.12.2019).

Cristian Nani wspomniał o świeckiej nietolerancji i aktach wandalizmu wobec chrześcijan. Zauważył, że „dziś w Europie nie ukrywa się już przypadków prześladowania chrześcijan", a w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja i szereg innych "uczniowie Chrystusa, jeśli chcą być wierni swoim wartościom i tradycjom, muszą przyjąć na siebie krzyż, co niejednokrotnie prowadzi do wyrzucenia ich z pracy". Rozmówca rozgłośni papieskiej wskazał, że z badań prowadzonych przez niektóre ośrodki naukowe jasno wynika, iż na naszym kontynencie wzrasta ilość przypadków wandalizmu i przemocy wymierzonej w chrześcijan. "Jest to więc swoisty dzwonek alarmowy. I są tu dwa ważne punkty. Z jednej strony świecki nurt nietolerancji względem chrześcijan i z drugiej bardzo szybko rosnąca ilość przypadków wandalizmu oraz ataków na kościoły i chrześcijan" - stwierdził Nani. Jego zdaniem "te dwie sprawy, oparte na świeckiej nietolerancji wobec chrześcijan, muszą wzbudzać niepokój".

Paweł Pasierbek SJ (KAI/Vaticannews) / Watykan (KAI 2019-12-28)

 


Powrót do listy artykułów