Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Zaproszenie do Liturgicznej Służby Ołtarza
Data dodania: 2019-09-27 12:52:24
 Przed promocjami  zarówno ministranckimi, jak i lektorskimi kandydaci przechodzą serię spotkań, czyli tzw. kurs przygotowawczy. Stają się ministrantami i lektorami po złożeniu uroczystej przysięgi podczas Mszy Świętej.
 
W głównej mierze LSO to ministranci. Słowo ministrant oznacza służyć, pomagać i takie jest nasze zadanie - służyć Jezusowi przy ołtarzu. Ministranci i lektorzy naszej parafii uświetniają, zarówno duże uroczystości (np. Triduum Paschalne, Święta Bożego Narodzenia), jak i codzienne liturgie oraz nabożeństwa.
 
Głównym zadaniem lektorów jest odpowiednia oprawa Liturgii Słowa, zaś w roli ministrantów jest przygotowywanie ołtarza i pomaganie księdzu podczas liturgii. Patronami ministrantów i lektorów są: św. Dominik Savio, św. Jan Berchmans (SJ), św. Stanisław Kostka (SJ), św. Tarsycjusz i św. Jan Bosco. 

Powrót do listy artykułów