Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Francja: kontrowersje ws. delegatów na spotkanie posynodalne
Data dodania: 2018-01-31 10:16:04
 

W opublikowanym oświadczeniu władze Federacji Skautingu Europejskiego we Francji wyrażają zdziwienie składem delegacji wybranej przez francuski episkopat na marcowe spotkanie presynodalne w Rzymie. "Byliśmy zdumieni, że nie ma wśród nich żadnego reprezentanta ruchu skautowego, pomimo tego, że skauting bardzo często jest wymieniany jako ważny element w odpowiedziach na kwestionariusz, który Ojciec Święty zaproponował młodzieży. Ponadto podsumowanie tych odpowiedzi jasno podkreśla znaczenie skautingu w odkrywaniu wiary i rozeznawania powołania" - czytamy w oświadczeniu.

Kontrowersje potęguje fakt, że jednym z trzech delegatów francuskiej młodzieży jest reprezentant Wiejskiego Ruchu Młodzieży Chrześcijańskiej (MRJC). Organizacja ta promuje poglądy sprzeczne z Nauką Kościoła w zakresie bioetyki i ochrony życia: uznaje aborcję za jedno z "podstawowych praw człowieka" i odcina się od Marszu dla Życia, który 21 stycznia br. po raz kolejny przeszedł ulicami Paryża. Stanowisko ruchu zostało przed kilkoma dniami potępione przez ordynariusza francuskiej diecezji Montauban bp Bernard Ginoux. "Nie uznaję już MRCJ za ruch Kościoła katolickiego i jako biskup nie przyznam mu żadnej pomocy finansowej ani materialnej. Nie zaryzykuję też powierzenia mu formacji młodzieży" - oświadczył hierarcha.

Famille Chretienne / abd (KAI) / Paryż

Za: KAI 18.01.30

Powrót do listy artykułów