Aktualności Kancelaria Porządek nabożeństw Duszpasterze Ogłoszenia Grupy Kurs przedmałżeński Głos Apostołów Sakramenty Fotogaleria Bł. Bernard Lichtenberg O Oławie / o parafii Centrum Formacji Warto przeczytać Kontakt Wirtualny spacer
Zapraszamy na pielgrzymkę na Cypr i Kretę
Data dodania: 2017-12-09 15:02:48
 

Program pielgrzymki:

 

 Dzień 1

Wyjazd do Krakowa, zbiórka na lotnisku Balice, o godz. 8.10. Przelot do Pafos na Cyprze. Zwiedzanie kościołów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO. Przejazd do Nikozji, po drodze klasztor Stavrovouni z IV w. z relikwiami Krzyża Świętego. Nikozja – zwiedzanie katedry św. Jana i Muzeum Bizantyjskiego. Obiadokolacja i nocleg.

 

 Dzień 2

Śniadanie, zwiedzanie Kourion – ruiny starożytnego miasta, wczesnochrześcijańska bazylika. Omodos – klasztor Krzyża Świętego. Podróż do Kalopanayiotis- zwiedzanie klasztoru św. Jana z malarstwem naściennym – miejsca, gdzie św. Paweł i św. Barnaba ochrzcili Heraclidiosa, pierwszego biskupa Tamasos. Kykkos –największy i najbogatszy klasztor na wyspie, nawiedzenie grobu abpa Makariosa. Tu znajduje się również Ikona Matki Boskiej namalowana przez św. Łukasza. Obiadokolacja i nocleg.

 

 Dzień 3

Po śniadaniu - wycieczka po niezależnym Cyprze Północnym. Famagusta – spacer po najważniejszym w średniowieczu mieście wyspy.  Klasztor św. Barnaby – nawiedzenie miejsca jego pochówku. Przejazd do Samalminy, dokąd przypłyną św. Paweł ze św. Barnabą. Podróż przez Góry Pentadaktylos do Bellapais. Zwiedzanie ruin średniowiecznego opactwa. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Larnaki – kościół i grób św. Łazarza; przejazd do wioski Lefkara, znanej z rzemiosła, tradycyjnych koronek i rzeźb wykonanych ręcznie oraz z wyjątkowej architektury. Kiti – zwiedzanie kościoła Angeloktisti z bizantyjską mozaiką z VI w. Obiadokolacja i nocleg.

 

 Dzień 5

Śniadanie. Kościół Agios Kyriaki, park archeologiczny, ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki, pręgierz św. Pawła, zwiedzanie klasztoru św. Neofita. Wyjazd na lotnisko i przelot na Kretę. Lądowanie w Grecji, transfer do hotelu, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

 

 Dzień 6

Po śniadaniu przejazd na południe Krety, do miejsc związanych ze św. Pawłem – Dobre Porty- biała kaplica upamiętniająca pobyt św. Pawła. Obok jaskinia, w której przebywał Apostoł. Wizyta w Gortynie – miejscu pobytu św. Tytusa, ucznia św. Pawła. Przejazd do Fajstos. Obiadokolacja i nocleg.

 

 Dzień 7

 Po śniadaniu przejazd do Heraklionu: kościół św. Tytusa, Muzeum Archeologiczne, kościół św. Katarzyny z kolekcją ikon, katedra Agios Minas – największa w Grecji. Przejazd do Knossos – centrum cywilizacji minojskiej. Obiadokolacja i nocleg.

 

 Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd do klasztoru Kardiotisa (Moni Kera), skąd pochodzi ikona Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Przejazd na płaskowyż Lassithi, z wiatrakami i bujną roślinnością. Zwiedzanie bizantyjskiego kościoła Panagia Kera. Obiadokolacja i nocleg.

 

 Dzień 9

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania wyspy, odpoczynek na plaży. Pożegnalna obiadokolacja i przejazd na lotnisko. Wylot do Wrocławia. Lądowanie we Wrocławiu o godz. 23:55 i przejazd do Oławy.

----------------------------------------------------------------------------------------------

 Koszt 4890 zł + 150 €

 

Cena pielgrzymki zawiera:

- 3 przeloty: Kraków – Cypr, Cypr-Kreta, Kreta-Wrocław. Bagaż podręczny – rozmiar 55x40x20 cm., do 10 kg; druga sztuka bagażu poręcznego- wymiar: 35x20x20 cm.

- Przejazdy klimatyzowanym autokarem na Cyprze i Krecie;

- 8 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3 osobowe z łazienkami;

- 8 śniadań i 9 obiadokolacji;

- Opieka duchowa – ks. dr Ryszard Kempiak SDB

- Rezerwacja Mszy;

- opieka pilota pielgrzymki;

- Ubezpieczenie standard w firmie Signal Iduna (KL 10.000 €, NNW 15.000 zł);

 

Cena nie zawiera:

* Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (760 zł).

* Ewentualnej dopłaty do bagażu rejestrowego do 20 kg (550 zł za bagaż na 3 przelotach).

* Dodatkowych ubezpieczeń: podniesienie kwoty ubezpieczenia KL i NNW, od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce oraz od następstw chorób przewlekłych.

* Napojów do kolacji.

* Transferu Wrocław-Oława-Kraków i Wrocław-Oławy (130 zł).


Powrót do listy artykułów